Autor textu Martina Vojtěchovská
Evropská komise bez námitek schválila převzetí mediální společnosti Time Warner americkou telekomunikační firmou AT&T v hodnotě více než 85 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč). V prohlášení uvedla, že pro Evropu nevidí v tomto spojení žádné ohrožení konkurence. Americkým firmám se tak podařilo překonat jednu z menších překážek ve snaze dokončit dohodu oznámenou koncem loňského roku.
Hlavní překážkou bude schválení dohody ze strany amerického ministerstva spravedlnosti. To zvažuje, jak velký vliv nový telekomunikačně-mediální gigant bude mít na americký trh. Firmy by chtěly uzavřít transakci do konce letošního roku. Americký prezident Donald Trump toto spojení při své předvolební kampani několikrát napadl a podle zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, je stále proti dohodě.
AT&T je druhým největším mobilním operátorem a největším provozovatelem pevných linek v USA. Vlastní i provozovatele satelitní televize DirecTV. Time Warner ovládá kabelové televize CNN a HBO, filmová studia Warner Bros a je i hlavním akcionářem společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice. Pokud bude fúze schválena, stane se významným milníkem v rychle postupující integraci odvětví médií, komunikace a internetu.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Česká televize (ČT) by v případě snížení rozpočtu o zhruba miliardu
korun, se kterým od příštího roku počítá vládní návrh zákona, musela
propustit 300 až 500 lidí.
Omezení financí pro média veřejné služby nepovede podle generální
ředitelky finské Yle k tomu, že tyto peníze získají komerční média,
uvedla na konferenci Digimedia.
Nejsledovanějším pořadem úterního večera po 20. hodině byla
reprízovaná Policie Modrava, která předběhla seriál Polabí.