H&M letos uvede na trh novou značku Arket

čtvrtek, 30. března 2017, 14:39 Aktuality, Marketing MediaGuru

Skupina H&M rozšíří v létě portfolio svých značek. Ke značkám H&M, H&M Home, COS, & Other Stories, Monki a Weekday přibude nová značka Arket, jež nabídne sortiment oblečení pro muže, ženy i děti a také produkty do domácnosti. Positioning i ceny budou o něco vyšší, než je tomu zvykem u H&M, důraz bude přitom kladen na materiály, funkčnost a padnoucí střihy. Společnost to ve středu oznámila ve své čtvrtletní finanční zprávě.

arket
Logo nové značky Arket ze skupiny H&M

Arket znamená ve švédštině „list papíru“. Svým názvem chce odkazovat jak ke skandinávskému designu, tak k symbolice čistého listu papíru jako výrazu optimismu a možnostem. DNA značky bude stavět na kvalitě, nadčasovosti a zároveň svěžesa vřelosti. „Nadčasovost je styl mimo trendy. Jeho protipólem je svěžest, která vnáší do značky relevantnost, modernost a čerstvost. Kvalita není pouze o pocitu, ale také o způsobu, jak je naše zboží vyráběno. Vřelost v sobě nese velkorysost a zároveň osobitost,“ popsala novou značku pro server BoF kreativní ředitelka nové značky Ulrika Bernhardtz. 

První obchod otevře Arket letos v létě v Londýně, následovat budou prodejny v Bruselu, Kodani a Mnichově. Součástí prodejen bude i kavárna, která bude nabízet moderní skandinávskou kuchyni, jež nabídne zdravá jídla z kvalitních surovin. Na podzim bude značka k dispozici online na 18 evropských trzích. 

-stk-