Lidl vstupuje na trh se stravenkami, s provizí 2,5 %

středa, 22. března 2017, 11:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost Lidl vstupuje na trh stravenek, kde si chce s produktem Naše stravenka vybudovat co nejširší akceptační síť restaurací, které by tuto stravenku mohly přijímat. Restauracím přitom má účtovat jen 2,5% provizi. 

logo-nase-stravenka_claim

„Smlouvy s prvními restauracemi jsme již uzavřeli a nyní začínáme s intenzivní akvizicí. Každé restauraci přitom budeme při proplácení stravenek účtovat poplatek jen 2,5 %. Tato částka platí pro všechny provozovatele a pro všechny způsoby proplácení bez rozdílu. Věříme, že tyto spravedlivé podmínky provozovatelé restaurací uvítají,“ uvedl ke vstupu na trh stravenek Pavel Stratil, jednatel společnosti Lidl stravenky a generální ředitel společnosti Lidl Česká republika.   

„Věříme, že férový a transparentní poplatek ve výši 2,5 % z hodnoty stravenky, stejně jako snadný způsob uzavření akceptačních smluv online, povedou nejen k rychlému vybudování sítí restaurací, ale i  k postupnému narovnání podmínek na trhu,“ komentuje vstup nového hráče Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky.

lidl_nase-stravenka

Kromě restaurací lze Naši stravenku uplatnit také ve všech prodejnách obchodních řetězců Lidl a Kaufland. Již nyní ji využívá 8 tisíc zaměstnanců společnosti Lidl Česká republika. Dalších více než 12 tisíc zaměstnanců společnosti Kaufland Česká republika ji bude jako firemní benefit využívat od dubna tohoto roku. Lidl stravenky začne tuto službu brzy nabízet i dalším zaměstnavatelům, a to bez jakékoli obchodní provize.

-stk-