Startuje HoppyGo, platforma půjčování aut mezi lidmi

pátek, 21. dubna 2017, 17:08 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Startuje platforma HoppyGo, jež umožňuje pronajímat nepoužívaná auta, aby vydělávala i v čase, kdy je jejich majitelé nepotřebují. Za aplikací, jež je dostupná pro operační systém Android a iOS, stojí Creative Dock.

hoppygo
Logo HoppyGo

HoppyGo běží už několikátý měsíc v testovacím provozu. V současnosti je v ní dostupných více než 100 aut a proběhlo už několik desítek zápůjček. V budoucnu je plánována expanze na další evropské trhy. „HoppyGo je přirozeným krokem v rychle rostoucí sdílené ekonomice. Čím dál tím víc lidí si uvědomuje, že je rozumnější auta nevlastnit a sdílet je s ostatními uživateli. Díky komplexnímu pojištění rizik je toto řešení navíc velmi bezpečné. HoppyGo je pro nás cesta, jak ulevit městům i lidem v nich,” říká ke spuštění HoppyGo šéf služby Edward Meegan.

Auto si mohou půjčit lidé starší 21 let. Prakticky to funguje tak, že majitel vozu v aplikaci nastaví, kdy je auto volné. Zájemce se půjčujícímu ozve, a když ten poptávku schválí, domluví si předávku vozu. Aplikace umožňuje oboustranné hodnocení. Majitel vozu může ohodnotit chování zákazníka a ten naopak bude moci popsat stav auta a přístup jeho vlastníka.

Přes HoppyGo mohou být půjčovány vozy mladší dvaceti let. Cenu za půjčení si určuje sám majitel. HoppyGo si z ceny půjčovného účtuje 20% provizi. Součástí ceny je i plné pojištění, které poskytuje partner aplikace, pojišťovna Allianz.

-stk-