Twitter dál posiluje živé videopřenosy

neděle, 07. května 2017, 08:45 Internet & Mobil MediaGuru

Živé videopřenosy jsou pro strategii Twitteru stále důležitější, uživatelé uvidí i exkluzivní pořady.

Mikroblogovací služba Twitter dál rozvíjí nabídku přímých přenosů. Na konferenci NewFronts představila své ambiciózní plány - přibude zpravodajský videoobsah, přímé sportovní přenosy i šoubyznys. Celkem Twitter oznámil šestnáct nových partnerství. Zatímco dosud firma jen "hostovala" přenosy, které již běžely na jiných kanálech, novinkou je důraz na exkluzivní obsah. Od podzimu totiž bude pouze přes Twitter k vidění nový zpravodajský formát agentury Bloomberg, který nabídne nepřetržité zpravodajství. Sociální médium hodlá exkluzivně vysílat také pořad s názvem #Verified z produkce platformy The Player's Tribune, jejíž českou obdobou je projekt Bez frází. Sportovci v něm budou odpovídat na dotazy fanoušků, byť zatím není jasné, s jakou periodicitou pořad poběží, jak připomněl portál Marketingland.

O důrazu, který Twitter live videu přikládá, napovídá ale i skutečnost, že neváhá riskovat ani právní střet s Facebookem. Mikroblogovací síť totiž plánuje také vysílání ranní zpravodajské relace Opening Bell, zaměřené na byznysové informace. Ta ovšem už přímým přenosem běží na Facebooku. Porušení exkluzivity vysílacích práv přitom odporuje ujednáním s touto sociální sítí, připomíná Marketingland.

Tím však výčet plánovaného nového obsahu nekončí, Twitter naváže spolupráci s portály BuzzFeed a The Verge a bude vysílat jejich videoshow. Firma hodlá zpravodajsky pokrývat také odvětví šoubyznysu, postarat by se o to měl pořad #WhatsHappening. Twitter si jej nechá dodávat od produkční společnosti Propagate Content. Zajímavý zážitek slibuje také přenos golfových turnajů pomocí 360° kamery.

Jak pro web AdAge uvedl viceprezident Twitteru pro budování značky Joel Lunenfeld, skutečnost, že sociální médium agreguje nový a nový obsah je s marketingovou strategií Twitteru v naprosté symbióze. Ten se delší dobu profiluje stále více coby zpravodajská aplikace. Navíc dává zapomenout na několik týdnů starou prohranou bitvu s Amazonem o vysílací práva na zápasy ligy amerického fotbalu NFL.

Přímé přenosy jsou však pro Twitter klíčové nejen z pohledu vlastní propagace. Video jako takové totiž pro tuto síť představuje formát generující největší podíl reklamních příjmů, ty ale meziročně poklesly o 11 procent, jak ukazují výsledky firmy za první letošní čtvrtletí. Tržby z inzerce dosahují necelých 474 milionů dolarů, což Twitteru nestačí k lepšímu celkovému výsledku než dosažení 62milionové ztráty. Jeho vedení doufá, že nová várka videoobsahu pomůže trend zvrátit. Přímé přenosy by mohly přilákat také patřičné množství zadavatelů možností umístit reklamu formou pre- a mid-rollů. Twitter se navíc o tyto výdělky nespecifikovaným způsobem s mediálními domy dělí, čímž chce svůj videoformát ještě zatraktivnit. Obchodní strategie je tak u nevýdělečné firmy stanovena poměrně přímočaře.

-jav-