McDonald's vytvořil s ilustrátory letní edici kelímků

úterý, 13. června 2017, 13:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Značka McDonald's připravila ve spolupráci s talentovanými ilustrátory z Česka limitovanou letní edici designových kelímků. Od června do října letošního roku bude do nich ve svých restauracích servírovat teplé nápoje. „Chtěli jsme na léto přinést do našich kelímků více barev a udělat pití kávy v McDonald´s trochu zábavnější,“ komentuje Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace McDonald's.

Soutěže, kterou realizovalo studio DRAWetc., se zúčastnilo 20 mladých českých talentů. Zadání znělo: „vytvořit design opěvující původ kávy, její vůni, barvu, chuť a pocity, které vzbuzuje“. V rámci semifinále ilustrátorské soutěže RAW (Raw Art Wrestling), které studio DRAWetc. pořádá již třetím rokem, bylo publikem vybráno deset finalistů. Z nich tři vítěze zvolilo hlasováním přes 50 tisíc českých a slovenských fanoušků facebookové stránky McDonald's.

Autoři designu letních kelímků McDonald's (zleva): Yeve Drovosseková, Karel Cettl a Dalibor Krch
Autoři designu letních kelímků McDonald's (zleva): Yeve Drovosseková, Dalibor Krch a Karel Cettl

Na kelímky se dostaly návrhy Yeve Drovossekove, Karla Cettla a Dalibora Krcha. Své vytvory představili kreslíři minulý týden v živé show před restaurací McDonald's u pražského Edenu.

yevedrovossekova

karelcettl

daliborkrch

Soutěž byla komunikována zejména ve virtuálním prostředí sociálních sítí a v restauracích. Mladí umělci budou podpořeni PR aktivitami a také prostírkami na tácech ve všech McDonald's restauracích.

-stk-