PepsiCo uvede na trh značku křupek Cheetos

čtvrtek, 01. června 2017, 09:00 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Společnost PepsiCo uvádí v červnu na český a slovenský trh novou značku křupek Cheetos. Novou značku podpoří marketingová komunikace v televizi, na internetu, sociálních sítích a v místě prodeje. 

cheetos-ad-cz

Uvedením Cheetos reaguje PepsiCo na rostoucí spotřebu slaných snacků, kterých Češi v uplynulém roce zkonzumovali podle dat Nielsenu téměř 30 milionů tun za bezmála 4,3 miliardy korun. V kategorii extrudátů vidí firma růstový potenciál.

„Rozhodli jsme se rozšířit naše portfolio snacků o Cheetos. Jde o celosvětově známou a oblíbenou značku s dlouhou historií. Věříme, že s nimi dokážeme oslovit širokou cílovou skupinu také v Česku a v neposlední řadě podpořit i samotný segment extrudovaných snacků,“ uvedl Josef Neumann, generální ředitel PepsiCo ČR, s tím, že s Cheetos má firma v plánu se v následujících pěti letech dostat na vrchol mezi extrudovanými snacky. „Chceme růst minimálně jako s chipsy Lay’s, jejichž podíl jsme za uplynulé čtyři roky na domácím trhu zdvojnásobili,“ doplnil Josef Neumann.

Cheetos jsou od června k dostání ve třech příchutích: arašídové, sýrové a kečupové, a to v běžných sítích hypermarketů a supermarketů. Balení 43 g je za doporučenou prodejní cenu 15,90 Kč, větší balení 145 g za 29,90 Kč.

Extrudáty Cheetos byly poprvé představeny v roce 1948 na americkém trhu a postupně se začaly prodávat i na dalších kontinentech. V současnosti se Cheetos nabízí v obchodech šedesáti zemí, Například v sousedním Polsku, ale také v Řecku, Turecku nebo Rusku jsou Cheetos na prvním místě mezi prodávanými extrudovanými snacky.

-stk-