Staropramen v kampani učí „chodit na Smíchov“

středa, 14. června 2017, 11:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pivní značka Staropramen završuje v červnu svou komunikaci, s níž už od jara postupně představuje trojici svých piv – po Granátu a Jedenáctce nyní uvádí Smíchov, původní smíchovskou desítku. Kampaň bude k vidění v televizi a na internetu.

Pod názvem Smíchov a s novými etiketami se nyní Staropramen světlý dostává do obchodů i restaurací. Změna názvu vyplývá z české legislativy, podle níž je možné označovat desítkou jen piva, která mají stupňovitost nad 10°. „Náš Smíchov má historicky jen 9,7°, a proto nesmíme označení desítka používat,“ vysvětlil vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux, který je spolu s Janem Špačkem a Davidem Mathouchanhem v aktuální komunikaci podepsán pod trojicí piv.

Etiketám dominuje secesní logo pivovaru, silueta pražského hradu a tradiční tmavě zelená barva. Pivo dostalo rovněž nové plechovky, které na zadní straně přináší ve zkratce příběh smíchovského pivovaru.

Staropramen Smíchov
Staropramen Smíchov

Za kreativním konceptem stojí agentura Young & Rubicam. Produkci televizních sotů měla na starosti společnost Filmservis,  režie se ujal Martin Douba. Nákup médií zajistila společnost UM media, digitální kampaň je v režii Etnetery. PR podporu zajišťuje agentura Dark Side. Nová podoba etiket i plechovek pochází z dílny agentury Cocoon. 

V červenci bude v hospodách v nabídce limitovaná edice Smíchov Nefiltrovaný, kterou pivovar uvařil k oslavě 140. výročí receptury desítky a bude k dostání v 600 vybraných hospodách. „Receptura světlé smíchovské desítky letos slaví 140 let. Jejím autorem je Michael Trnka, který se stal vrchním sládkem v roce 1877 a který musel pivovar provést tehdejší hospodářskou krizí. Rozhodl se proto zdokonalit právě smíchovskou desítku. Tu sice pivovar vařil od svého založení, Trnka ale dokázal pivo zjemnit, vyprecizovat jeho hořkost a především nastavit takový proces, díky němuž dokázali na Smíchově uvařit za jakýchkoli podmínek vždy stejně kvalitní pivo,” dodává Zdeněk Lux.

-stk-