Většinu v Httpool získá dceřiná firma Sony Pictures

pondělí, 10. července 2017, 17:00 Internet & Mobil, Reklama MediaGuru

Společnost IMS Internet Media Services si připíše většinový podíl v Httpool.

Společnost IMS Internet Media Services (IMS), dceřiná společnost Sony Pictures Television Networks a jedna z největších společností zabývajících se prodejem digitálních reklam a médií v Latinské Americe, v pondělí 10. července oznámila, že dosáhla dohody o získání většinového podílu ve společnosti Httpool, cross channel reklamní síti s působností ve střední a východní Evropě a v Asii.

Vstupem společnosti IMS do Httpool vznikne jedna z největších společností zabývajících se digitálním marketingem a prodejem reklam se zásahem do více než 6 000 agentur a firemních značek po celém světě a výhradně zastupující Twitter, LinkedIn, Spotify a více než 5 000 globálních a místních vydavatelství v 30 zemích Latinské Ameriky, střední a východní Evropy a regionů Asie a Tichomoří.

„Tato akvizice umožňuje společnosti IMS vstup do jedněch z nejvýkonnějších geografických oblastí v celé Evropě a Asii a vytvoření skutečně globální společnosti. IMS a Httpool mohou společně nabídnout komplexní řešení v oblasti poskytování digitálních marketingových kampaní a pomáhat partnerům v orientaci na místních trzích s hlubokou znalostí prostředí,“ řekl Gastón Taratuta, generální ředitel a zakladatel společnosti IMS.

„Spojení IMS a Httpool vytvoří jednotné řešení pro inzerenty, kteří startují lokální či mezinárodní kampaně, stejně jako vydavatele, kteří chtějí zpeněžit obsah na řadě nejrychleji rostoucích a rozvíjejících se trzích světa," sdělil Andy Kaplan, prezident globální sítě Sony Pictures Television.

„IMS a Httpool sdílejí stejnou vizi, takže jsme si nedokázali představit vhodnějšího partnera. Dohoda představuje zásadní mezník pro Httpool a významné uznání našich předchozích úspěchů. Spolupráce s IMS podpoří náš stoupající růst a umožní šíření služby v celosvětovém měřítku,“ uvedl Aljoša Jenko, generální ředitel a zakladatel společnosti Httpool.

IMS sídlí v americkém Miami, dále má své pobočky v Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Chile, Panamě, Peru, Ekvádoru a Uruguayi.

Mezi 19 kanceláří společnosti Httpool patří Indie, Hongkong, Rakousko, Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Řecko, Maďarsko, Kosovo, Makedonie, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Ukrajina a Rusko.

-stk-