ČT zřizuje posty v Londýně a Istanbulu, mění zpravodaje

středa, 23. srpna 2017, 13:15 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize otevře v novém roce dva nové zpravodajské posty. Síť devíti zahraničních zpravodajů doplní dva nové posty – v Londýně a v Istanbulu. U zrodu stálého zpravodajského postu v Londýně bude od ledna stát Bohumil Vostal, post v Istanbulu se otevře během příštího roku. Jméno istanbulského zpravodaje zatím známé není, ČT pro tento post kandidáta vybírá.

„Pro Velkou Británii jsme se rozhodli mimo jiné i proto, že přichází období praktického brexitu, a s ním i množství změn a událostí, které se významně dotknou Evropy i České republiky. Zásadní je ale i nový post v Turecku, díky němuž budeme mít zase o něco blíže k turbulentnímu dění na Balkáně a Blízkém Východě,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Během následujících měsíců obmění Česká televize také čtyři stálé zahraniční zpravodaje – v Belgii, Spojených státech, Rusku a v Polsku. Z USA se do Prahy vrátí Martin Řezníček, jehož ve Washingtonu vystřídá stávající zpravodaj z Ruska David Miřejovský. Toho naopak v Moskvě nahradí Miroslav Karas, který tak opustí post varšavského zpravodaje. Na něj nastoupí z Prahy reportérka a moderátorka Dana Zlatohlávková, která dosud moderuje Horizont ČT24. Z Prahy do zahraničí na stálou misi zamíří také reportér a moderátor Událostí, komentářů Lukáš Dolanský, jenž koncem roku nahradí Bohumila Vostala v Bruselu.

Bohumil Vostal, foto: Česká televize
Bohumil Vostal, foto: Česká televize

-mav-