Lidl instaluje u prodejen rychlonabíjecí stanice

středa, 02. srpna 2017, 08:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společnost Lidl začíná u svých prodejen v České republice s instalací rychlonabíjecích stanic pro elektromobily. První stanici mohou využít majitelé u právě otevřené prodejny nové generace v Praze v ulici K Barrandovu. Do konce roku společnost instaluje dalších pět rychlonabíjecích stanic. 

rychle-bezplatne-a-ekologicky

„Počátkem roku jsme se rozhodli pro odběr elektrické energie pro naše prodejny i logistická centra z obnovitelných zdrojů, ustoupili jsme také od prodeje jednorázových igelitových tašek. Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti ABB, jež u našich prodejen instalujeme, vnímáme jako další krok pro zdravější životní prostředí. Myslíme přitom samozřejmě na současné i budoucí majitele elektromobilů. Do konce roku naistalujeme ještě pět stanic a do budoucna plánujeme pokračovat s instalací u prodejen nové generace,“ okomentoval důvody pro instalaci rychlonabíjecích stanic u prodejen Lidl generální ředitel Pavel Stratil. 

Rychlonabíjecí stanice využívají elektrickou energii, která v souladu s ekologickým přístupem pochází z obnovitelných zdrojů. Pro majitele elektromobilu je čerpání zelené energie zdarma. 

Elektromobilitu plánuje Lidl podporovat dlouhodobě. Na českém trhu se jedná o druhý řetězec, který s výstavbou dobíjecích stanic začal. Před rokem postavila tři pilotní stanice konkurenční Billa

-stk-