Bosenská firma okopírovala spot značky Mattoni

úterý, 26. září 2017, 07:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Bosenská pivovarnická společnost Sarajevska pivara v létě tohoto roku při uvedení nové minerální vody Lejla představila reklamní spot, který se výrazně inspiroval reklamou „Vodní šaty“ české minerální vody Mattoni z roku 2008.

„Spot s vodními šaty, který jsme letos na podzim opět uvedli, patří mezi nejvýraznější reklamy značky Mattoni.  To, že jí někdo prakticky celou okopíroval, ukazuje na její kvalitu a nadčasovost“, říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Karlovarských minerálních vod. V souvislosti s porušením autorských práv podnikne společnost právní kroky.

Zatímco Mattoni vsadila primárně na ženský půvab a tvář topmodelky Hany Soukupové, v bosenské verzi je hlavní pozornost dána místnímu zpěvákovi Harimu Varešanovićovi, který se umístil na třetím místě v Eurovizi.  Varešanović ve spotu doprovází do vybrané společnosti ženu, jejíž večerní róba se proměňuje ve vodní šaty. Právě různí hlavní hrdinové jsou nejvýraznějším rozdílem, jinak jsou ale obě reklamy totožné. Stejně začínají pohledem na město – Karlovy Vary jsou v napodobenině nahrazeny bosenským Sarajevem – a příjezdem celebrity na večírek v luxusním voze, následuje výstup po schodech doprovázený obdivnými pohledy i cvakáním fotoaparátů přítomných paparazzi, a vše končí příchodem do hlavního sálu.

-stk-