Český Lidl opět reaguje na kauzu Řecký týden

pondělí, 04. září 2017, 18:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Obchodní řetězec Lidl vydal již druhé oficiální prohlášení ke kauze „Řecký týden“, kdy ve svém letáku k akčnímu týdnu řeckých produktů využil ilustrační fotografii řeckého ostrova Santorini s kostelem Svatého kříže, jemuž však křesťanské symboly umazal. Na přešlap upozornila na svém webu belgická televize RTL, která tak odstartovala vlnu nevole napříč Evropou. Na českém trhu se ke kauze kromě spotřebitelů na Facebooku vyslovil i kardinál Duka.

lidl_santorini

Již v pátek se český Lidl svým fanouškům na Facebooku omluvil, v pondělí vydal druhé prohlášení, v němž se distancoval od reklamních materiálů a obalů výrobků, které byly vytvořeny jednotně pro všechny země mezinárodním reklamním týmem. „Naším úmyslem v Lidl Česká republika rozhodně není popírat historickou realitu. Jsme českou společností, a proto považujeme za důležité kromě naší omluvy zdůraznit, že při všech našich obchodních činnostech jsme vždy ctili a respektovali české historické dědictví, tradice, kulturu i náboženskou identitu a takto se budeme chovat i nadále,“ uvádí Lidl.

„Zastáváme názor, že i v globalizovaném světě je potřeba, aby mezinárodní společnosti vnímali kulturní, náboženské i jiné aspekty jednotlivých zemí a vážily si jich. Veškeré reakce zákazníků i veřejně činných osob proto předáme mezinárodní centrále v Německu a zasadíme se o tom, aby tato kritika byla při tvorbě reklamních materiálů a obalů zohledněna,“ dodává český Lidl.

Letos to není poprvé, co musí Lidl reagovat na rozhořčené spotřebitele. V lednu čelil kritice za leták s černošským modelem, tehdy však považoval reakce za rasistické. Na jeho stranu se postavili i někteří ministři.

-stk-