ČRo Vltava se od října mění na artovou stanici

úterý, 26. září 2017, 11:30 Aktuality, Rádio MediaGuru

Český rozhlas Vltava spustí v neděli 1. října od 12.00 nové programové schéma. Má jít o o největší změnu ve vysílání stanice za posledních patnáct let. Vltava se už nebude zaměřovat jen na klasickou hudbu, ale má se stát artovou stanicí. Kromě vzniku nových pořadů, čeká Vltavu i zcela nová zvuková grafika, která vznikla pod taktovkou hudebního skladatele Ivana Achera. 

„Vltava takovou změnu už delší dobu potřebovala, protože svým obsahem a formou přestávala rezonovat v době, která se nám denně mění pod rukama. Díky tomu se stane komplexní artovou stanicí, tedy už nikoli pouze stanicí klasické hudby. Vltava si bude všímat všeho podstatného, co vytváří kvalitu české i zahraniční kulturní krajiny,“ říká ke změnám šéfredaktor stanice Petr Fischer.

Petr Fischer, šéfredaktor stanice Vltava, foto: Český rozhlas - Khalil Baalbaki

Petr Fischer, šéfredaktor stanice Vltava, foto: Český rozhlas - Khalil Baalbaki

Kromě důrazu na kvalitnější kulturní publicistiku chce stanice začít spolupracovat s výraznými osobnostmi české společenské a umělecké sféry. Do role autorů nových rubrik a pořadů tak byli obsazeni například hudební skladatel Vladimír Franz, spisovatel Pavel Kosatík, historik Martin C. Putna, ale i zpěvák Petr Marek (Midi Lidi), skladatelka Never Sol (Sára Vondrášková), improvizátorka Bio Masha, předseda Asociace spisovatelů Václav Kahuda, fotograf a literát Igor Malijevský nebo hudební publicista Pavel Klusák.

-mav-