Lidl spustil e-shop, nejprve pouze pro zaměstnance

pondělí, 11. září 2017, 14:50 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Obchodní řetězec Lidl spustil na českém trhu pilotní provoz svého e-shopu Lidl-shop.cz. V první fázi bude přístupný pouze pro 9,5 tisíce zaměstnanců, pokud se neobjeví žádné nedostatky, bude během podzimu otevřen i zákazníkům. Česká republika je čtvrtou zemí na světě, kde je Lidl-shop.cz spuštění a první zemí v regionu střední a východní Evropy.

lidl-shop

„Start prvního Lidl e-shopu ve střední a východní Evropě znamená novou etapu v rozvoji Lidlu nejen v České republice. Pevně věřím, že zátěžová zkouška v podobě 9 500 zaměstnanců a jejich nejbližších pořádně otestuje všechny systémy jak na straně e-shopu, tak v našem logistickém centru“, okomentoval start Pavel  Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.

lidl-shop_znacky

lidl-shop_produkt

Zboží je odesíláno podle velikosti v krabicích nebo v sáčcích (foto: Lidl)
Zboží je odesíláno podle velikosti v krabicích nebo v sáčcích (foto: Lidl).

Logistické centrum v Plzni zahájilo provoz loni v listopadu a dosud zásobovalo e-shopy v Německu, Belgii a Nizozemsku. Je přitom ze všech logistických center pro e-commerce Lidlu největší. Nyní je plně připraveno na zásobování i toho českého. Na 44 000 m2 skladovací plochy je tu skladováno více než 19 000 druhů artiklů, které naskladňuje a pro zákazníky chystá celkem 1 100 zaměstnanců ve třech pracovních směnách sedm dní v týdnu tak, aby zboží bylo nejpozději do tří dnů připraveno k expedici. Již nyní plzeňské logistické centrum vyskladňuje průměrně 500 000 kusů týdně. Do budoucna počítá s vyskladňováním až jednoho milionu kusů zboží týdně.

Se zbožím se pracuje v několika patrech (foto: Lidl).

-stk-