Seznam.cz založila firmu pro televizní kanál

pátek, 08. září 2017, 06:45 Internet & Mobil MediaGuru

Vedle ochranné známky pro televizní vysílání si společnost Seznam.cz založila i samostatnou firmu.

Společnost Seznam.cz založila společnost pro televizní vysílání. Jmenuje se Seznam.cz TV, jejím jediným vlastníkem je společnost Seznam.cz. Do firmy vložila 0,5 mil. Kč. Jednatelem nově založené společnosti je Michal Feix, výkonný ředitel Seznam.cz. Nová společnost byla zapsána na konci letošního srpna.

Společnost Seznam.cz si v průběhu letošního léta registrovala ochranné známky Seznam.cz TV a Seznam TV včetně vizuální podoby (viz titulní foto a foto níže).

seznam-tv

Aktivita souvisí s připravovaným vlastním televizním kanálem. Seznam.cz má na něm podle ČTK nabídnout veškerý video obsah, který zatím umísťuje pouze na internet. Seznam.cz se ale oficiálně nechce k uvedeným záměrům vyjadřovat.

Seznam.cz nyní umísťuje videa v rámci služby Stream.cz nebo Seznam Zprávy. Nově by mělo jít o klasický televizní kanál s programem složeným z pořadů z dílny Seznamu. Důraz má být kladený na zpravodajství a publicistiku.

Stejně jako jiné programy by se nový program mohl objevit v nabídce kabelových a satelitních operátorů, případně i v některém z multiplexů pro terestrické vysílání. V těch je ale v současnosti "plno". Další možností šíření je aplikace pro hybridní televizi HbbTV, která kombinuje TV vysílání s širokopásmovým internetem. Tu už Seznam.cz využívá pro svůj stávající obsah, a to v multiplexu č. 4 společnosti Digital Broadcasting. Přestože její majitel Radim Pařízek na květnové konferenci Digimedia 2017 avizoval možné smluvní změny pro distribuci streamovaného obsahu přes HbbTV aplikaci, tento čtvrtek pro MediaGuru.cz uvedl, že v distribuci HbbTV vysílání Seznam.cz se nic nemění.

Seznam.cz loni na podzim vybudoval televizní studio a založil vlastní zpravodajskou redakci pro natáčení zpráv, reportáží a publicistiky. Obsazení redakce postupně rozšiřuje.

-mav-, -čtk-