Vapiano chce do pěti let v ČR a SK pět poboček

úterý, 12. září 2017, 12:33 Aktuality, Marketing MediaGuru

Německý koncept fresh casual restaurací Vapiano plánuje na českém a slovenském trhu otevřít v horizontu pěti let pět poboček. V srpnu otevřel první restauraci v pražském Quadriu, v říjnu přibude další v nákupním centru Chodov. V marketingové podpoře sází především na šeptandu a sociální sítě.

Vapiano, které nyní operuje ve 32 zemích, si zakládá na příjemné atmosféře, čerstvých ingrediencích a přípravě pokrmů přímo před zraky zákazníků. Každý z hostů dostane při příchodu chipovou kartu, na kterou se ukládají jednotlivé zakoupené položky, celkovou útratu platí až při odchodu. „Proto zde vládne uvolněná atmosféra. Lidé se u nás cítí svobodní – nemusí si objednávat všichni najednou, nemusí čekat na číšníka ani nikam spěchat. Jídlo si vyberou u kuchyňského pultu a počkají, až ho naši vapianisté pro ně připraví. Pokud chtějí něčeho více či méně, stačí říct,“ uvedl Mario C. Bauer, člen představenstva společnosti Vapiano. Pokud si zákazníci objednají pizzu či lasagne, dostanou „majáček“, který je upozorní ve chvíli, kdy jídlo bude hotové. Klasická obsluha je k dispozici jen večer, kdy je přímo u stolu možné objednat nápoje.

vapiano_1

vapiano_2

vapiano-int-08

Součástí restaurace je i bar.
Součástí restaurace je i bar.

Restaurace Vapiano vždy pracují s velkým prostorem, minimálně se 600 m2. „Chceme, aby zde vládla atmosféra jako na italském trhu. Proto pracujeme jen s kvalitními materiály, na dřevěných sdílených stolech jsou čerstvé bylinky, s nimiž si mohou lidé případně dochutit svá jídla, v prostoru restaurace je vždy alespoň jeden živý strom,“ vysvětlila Miriam Benčíková, jež s manželem Pavolem drží licenci na českém a slovenském trhu.

vapiano_restaurace
Sdílené stoly s čerstvými bylinkami

Svou nabídkou chce Vapiano oslovit široké spektrum zákazníkům. „Ve všední den u nás jedí lidé z kanceláří, večer si zde můžete dát rande a v neděli sem zajít s rodinou,“ řekl Mario C. Bauer. Součástí restaurace je tak i dětský koutek, zájemci mohou využít i jednorázový papírový bryndák. Z různorodých cílových skupin vychází i nároky na lokaci pobočky. „Pro naše restaurace hledáme vždy místo, kde by se protínali lidé z byznysu, lidé na nákupech, turisté či rezindenti, rovněž je pro nás důležité, aby bylo dopravně dostupné,“ doplnil Pavol Benčík s tím, že do budoucna se nebrání ani lokacím na frekventovaných ulicích.

Zákazníci, kteří nechtějí riskovat skvrny od omáček na oblečení, mohou využít jednorázové bryndáky.
Zákazníci, kteří nechtějí riskovat skvrny od omáček na oblečení, mohou využít jednorázové bryndáky.

Nabídka staví na čerstvých těstovinách, které jsou vyráběny v prosklené přípravně přímo v restauraci, pizzách a salátech, na výběr jsou i italské dezerty. Jídla pracují rovněž se sezónními ingrediencemi, které jsou během roku obměňovány. „Ingredience jsou pro nás důležité, ale ještě důležitější jsou pro nás naši lidé, ti totiž s ingrediencemi pracují a jsou v neustálém kontaktu se zákazníky. Více než na kuchařské dovednosti dbáme na to, aby se jednalo o extrovertní lidi, kteří mají rádi naši značku. Vše ostatní je naučíme,“ řekl Mario C. Bauer. 

Těstoviny se vyrábějí přímo v restauraci.
Těstoviny se vyrábějí přímo v restauraci.

Při otevření první restaurace na českém trhu využívalo Vapiano Facebook a rámečky v metru na Národní třídě. Na podzim plánuje v komunikaci na sociálních sítích pokračovat, rovněž chce zapojit i influencery. „Více než na řízenou komunikaci spoléháme na šíření dobrého jména. Chceme, aby k nám lidé přišli, ochutnali naše jídlo, zakusili tu zkušenost a atmosféru a potom nás, doufejme v pozitivním duchu, doporučí,“ dodal Mario C. Bauer.

Mezinárodní síť restaurací Vapiano vznikla v roce 2002 v Hamburku. Dnes má 191 restaurací ve 32 zemích na pěti kontinentech.

-stk-