ČT koupila nové řady seriálů Viktorie či Dům z karet

pátek, 27. října 2017, 08:30 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize pořídila v Cannes několik nových pořadů, zájem byl ale i o její pořady.

Seriál Viktorie, zdroj: Česká televize

Seriál Viktorie, zdroj: Česká televize

O projekty České televize projevili na mezinárodním veletrhu v Cannes zájem někteří zahraniční vysílatelé. S největším zájmem se setkala druhá řada První republiky, pokračování seriálu Labyrint, loňská vánoční pohádka Pravý rytíř a pohádka Anděl Páně. Podle obchodního ředitele České televize Hynka Chudárka se pozornosti dočkaly také dokumenty, letos především portréty Petra Zusky a Štefana Margity od režiséra Martina Kubaly. O portrét slavného tenoristy potvrdila zájem japonská televize.

Záznamy hudebních, baletních a divadelních představení zaujaly také nizozemské vysílatele a brazilskou televizi. Naopak Slovinská veřejnoprávní televize koupí od ČT práva na zrestaurované a do vysokého rozlišení převedené večerníčky Bob a Bobek, Maxipes Fík Říkání o víle Amálce.

Svoji verzi kriminálního psychologického dramatu Spravedlnost by rádi natočili Američané. O předlohu minisérie režiséra Petra Bebjaka, v hlavní roli s Ondřejem Vetchým, projevila zájem produkční společnost Entertainment One.

Seriál Doktor Martin, foto: Česká televize

Seriál Doktor Martin, foto: Česká televize

Naopak Česká televize veze z Cannes například pokračování politického dramatu Dům z karet, britské historické ságy Viktorie i seriálu o výzkumu sexuality Masters of Sex.

„Uvedeme druhou řadu právě vysílané britské série o královně Viktorii, další dvě řady kultovního politického dramatu Dům z karet nebo trojdílnou životopisnou minisérii Madiba, inspirovanou životem Nelsona Mandely. Pro Art jsme koupili všechny čtyři řady kultovního seriálu Masters of Sex,“ popisuje ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Na obrazovkách ČT se také objeví původní verze seriálu Doc Martin, který se stal předlohou pro tuzemskou verzi Doktor Martin. Nemají chybět ani premiérové snímky Ten, kdo mě hlídá od Ridleyho Scotta, Lord Jim s Peterem O´Toolem či Hranice lásky režiséra Neila Jordana. Pro stanici ČT art se podařilo získat přímý přenos opery Umberta Giordana: Andrea Chénier, kterou otevírá podzimní sezónu milánská La Scala. Vysílat se bude i prosincové uvedení Donizettiho Marie Stuartovny z Metropolitní opery v New Yorku.

-mav-