CzechTourism podpoří s ambasadory regiony

středa, 18. října 2017, 14:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Do propagace regionů se zapojí ambasadoři z řad známých sportovců a umělců.

Agentura CzechTourism spouští projekt na podporu turismu v regionech. Do jejich propagace se zapojí ambasadoři z řad známých sportovců a umělců. „V naší strategii na podporu turismu v České republice se už dva roky zaměřujeme především na podporu regionů. I proto jsme vytvořili projekt Ambasador, který propojuje známé české osobnosti s jejich rodným regionem,“ popsala Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj, do jejíhož resortu CzechTourism spadá.

Do projektu, do jehož začátku investuje CzechTourism 23 milionů korun, účast přislíbil například Karel Gott, Magdalena Kožená, Jaroslav Jágr, Jaroslav Kulhavý, Gabriela Koukalová, Ester Ledecká, Klára Spilková, Ondřej Synek, Martina Sáblíková, Petr Čech, Dana Zátopková, Kateřina Neumannová nebo Tomáš Verner. Jednotlivé osobnosti byly vybírány nejen podle popularity v jejich regionu, ale i v zahraničí.

Každý z ambasadorů se v kampani objeví na jiném zahraničním trhu. „Karel Gott i Petr Čech pocházejí z Plzně, ale zatímco Karel Gott je populární zejména v Německu, Petr Čech ve Velké Británii. Každý z nich navíc bude do Plzně lákat na něco jiného,“ dodal Aleš Pangrác, ředitel odboru regionálního partnerství a vztahy B2B CzechTourism.

Rozpočet je určen na rozjezd projektu, a to nejen na spolupráci s ambasadory, ale i na tvorbu kreativy, produkci a mediální prostor. Do konce letošního roku vypíše CzechTourism veřejné výběrové řízení na přípravu kreativy. Kampaň by měla odstartovat v průběhu příštího roku, kdy bude hlavním komunikačním tématem CzechTourism 100. výročí vzniku Československa. Počítá především s videoformáty, které nasadí v online prostředí, využít chce přesné zacílení komunikace.

-stk-