Do volebního vysílání ČT se zapojily web i sociální sítě

pátek, 27. října 2017, 11:05 TV MediaGuru

Nelineární vysílání České televize hrálo v letošních parlamentních volbách významnou roli.

Pro Parlamentní volby 2017 připravila Česká televize vedle televizního vysílání i rozsáhlé pokrytí v rámci nelineárních služeb. Pro web ČT24 vznikly celkem čtyři zcela nové produkty – speciální aplikace Volební lístek on-line, videorozcestník Programové postoje stran, chatovací servis pro pořad Superdebata: Poslední slovo a sčítací aplikace pro zobrazování průběhu výsledků voleb na webových stránkách ČT24. Uvedena byla také aktualizace mobilní aplikace ČT24, kterou použilo během volební soboty 21 tisíc unikátních uživatelů.

K volbám do Poslanecké sněmovny vyšlo na webu ČT24 více než 1,5 tisíce článků a videí. V průběhu volebního pátku a víkendu běžel také textový on-line přenos a web ČT24 zaznamenal více než 4,4 milionu zobrazení stránek. Na ČT24.cz bylo jen v sobotu zaznamenáno 3,17 milionu zobrazených stránek. To je dvacetinásobek běžné soboty. Volební sobota 21. října byla z hlediska zobrazených stránek nejúspěšnějším dnem v historii webu ČT24.

Téma voleb rezonovalo ale i na sociálních sítích České televize. Facebook ČT24 vydal během volebního víkendu celkem 81 postů, jejichž obsah tvořilo ve více než 50 % video. Facebooku ČT24 tak přibylo během volebního víkendu takřka 1,3 tisíc nových fanoušků. Twitter ČT24 zaznamenal historický nárůst zájmu o příspěvky.

Televizní kanál ČT24 odvysílal od 15. září živě čtrnáct předvolebních tematických debat, do nichž byli pozváni zástupci prvních deseti stran na základě volebního potenciálu agentur Median a Kantar TNS. Strany a hnutí, které se nenominovaly do tematických debat, vystupovaly pravidelně v pořadu Politické spektrum a lídři všech kandidátek pak dostali prostor v rozhovorech v 16 relacích pořadu Události, komentáře. V těchto pořadech vystoupilo 156 zástupců z 31 kandidujících stran a hnutí. Průměrná sledovanost pořadu Politické spektrum včetně repríz činila 45 tisíc diváků.

Samotnému volebnímu vysílání se v sobotu 21. října a v neděli 22. října věnovala Česká televize více než 18 hodin a nabídla 50 živých vstupů, převážně z volebních štábů. V sobotu hostilo živé vysílání ČT24 15 komentátorů a 17 politiků, o den později pak 35 komentátorů a 16 politiků. Celková stopáž i s dalšími pořady věnovanými volebním výsledkům tak v těchto dvou dnech činila téměř 55 hodin. V předvolebním vysílání celkově dostali zástupci kandidujících stran a hnutí na obrazovkách ČT prostor více než 37 hodin.

-mav-