Evropa 2 uvádí pro Nadaci Leontinka TV v rádiu

úterý, 10. října 2017, 15:45 Aktuality, Rádio MediaGuru

První televizi v rádiu připravila v rámci projektu pro Nadaci Leontinka stanice Evropa 2.

Evropa 2 odstartovala v úterý 10. října televizi v rádiu. Jde o projekt pro Nadaci Leontinka, která pomáhá zrakově postiženým. Spočívá v tom, že se do prostředí rádia implementují TV spoty, TV reportáže, videoklipy k písničkám a další vizuální aktivity.

Rádioví posluchači tak mohou v rámci speciálního bloku TV Leontinka slyšet například moderátory, jak popisují TV reportáže nebo videoklipy k písničkám. Součástí budou i převyprávěné televizní reklamní spoty partnerů akce například společnosti Ford.

Většina aktivit je stavěná na improvizaci samotných moderátorů. V prvním týdnu budou v rámci televizně-radiového vysílání moderátoři Evropy 2 popisovat věci a situace na přání dětí z Nadace Leontinka. Druhý týden bude tzv. týdnem popisování videoklipů a třetí týden budou spolu s moderátory vysílat přímo zrakově postižené děti.

Kromě on-air vysílání připravila Evropa 2 v rámci projektu také speciální microsite. Klíčovou aktivační platformou bude i Facebook Evropy 2, kde proběhne soutěž mezi moderátory o to, kdo umí lépe slovně popisovat vizuální realitu včetně komerčních spotů.

-mav-