MTG dokončila prodej svých televizí v Pobaltí

středa, 18. října 2017, 11:30 Aktuality, TV MediaGuru

Mediální společnost uzavřela letos po Česku další obchod, kterým odešla ze zemí střední a východní Evropy.

Generální ředitel MTG Jørgen Madsen Lindemann, foto: MTG

Generální ředitel MTG Jørgen Madsen Lindemann, foto: MTG

Mediální společnost MTG, bývalý spoluvlastník TV Prima, oznámila, že dokončila prodej svých aktivit v pobaltských zemích. Kupcem jejích společností v Estonsku, Litvě a Lotyšsku je Providence Equity Partners, majitel litevského a lotyšského mobilního operátora Bite. Kupní cena představuje 100 mil. euro (cca 960 mil. SEK). MTG prodává v Pobaltí sto procent svých aktivit, a to jak v oblasti free-to-air televizního vysílání, tak i placeného TV vysílání, digitálu a rádií.

Prodej se týká největšího portfolia televizních kanálů ve všech třech zemích. Jejich souhrnný podíl na sledovanosti představuje 48,6 %. Jde o estonské stanice TV3, TV3+, TV6, pět televizních kanálů v Lotyšsku (TV3, TV3+, TV6, Kanals 2 a LNT) a tři televizní kanály v Litvě (TV3, TV6, TV8). Prodává se také třetí největší operátor v Pobaltí, celoplošné komerční rádiové stanice, digitální portfolio a placená video online platforma.

Podle prezidenta a CEO společnosti MTG Jørgena Madsena Lindemanna se MTG z Pobaltí stahuje po 20 letech z důvodu transformace společnosti z tradičního národního vysílatele do podoby firmy poskytující globální digitální zábavu.

-mav-