Největší outlet v Česku otevře 26. dubna 2018

pátek, 6. října 2017, 17:00 Aktuality, Retail MediaGuru

V příštím roce zahájí provoz nový outlet nedaleko pražského letiště.

Nový outlet nedaleko pražského letiště, Prague The Style Outlets, otevře 26. dubna 2018. V první fázi nabídne v interiérech inspirovaných historickou Prahou 115 obchodních jednotek na 20 000 m2, ve kterých budou zastoupeny lokální i mezinárodní módní značky. Druhá fáze přinese rozšíření na téměř 30 000 m2 se skoro 190 jednotkami. Kromě toho bude v rámci outletu k dispozici 2 400 parkovacích míst, dětský koutek, venkovní park, bezplatná Wi-Fi nebo možnost vrácení DPH pro návštěvníky ze zemí mimo EU. Má se jednat o největší outlet v České republice, který se tak zařadí  před Fashion Arena v pražských Štěrboholích se 101 obchody a Freeport na Hatích u Znojma se 75 obchody.

Outlet měl být dokončen už v roce 2008. Původní developer však zkrachoval a nyní projekt realizují společnosti The Prague Outlet a Neinver, jejichž celkové investice přesahují 70 milionů eur. Pro úspěšnost outletu spoléhají především na výhodnou lokalitu – nachází se necelých 5 minut od Letiště Václava Havla, 25 minut z centra města a v přímém napojení na dálnici D7.

„Věříme, že zákazníkům nabídneme nejen trvale výhodné ceny, ale také zážitek z nakupování a moderní a stylové kolekce. Prague The Style Outlets bude outlet mezinárodního formátu. Čeští zákazníci už tak nebudou muset za výhodnými nákupy jezdit do zahraničí,“ uvádí Sebastian Sommer, Business Development Director pro Evropu ve společnosti Neinver.

Otevření centra bude také doprovázeno rozvinutím veřejných služeb. Vytvoří 600 až 700 různých pracovních příležitostí. Před samotným otevřením centra plánuje Neinver uspořádání pracovního veletrhu.

Společnost Neinver se specializuje na investice, vývoj a správu nemovitostí a je druhým nejvýznamnějším provozovatelem outletových center v Evropě, a tím největším ve Španělsku a v Polsku. „Otevření centra bude milníkem v naší expanzivní strategii, která se zaměřuje na outletová centra v blízkosti hlavních evropských měst se silnými spádovými oblastmi z hlediska počtu obyvatel, turistického potenciálu, hospodářského růstu a dopravních spojů. V současné době spravujeme 15 outletových center s celkovou pronajímatelnou plochou 293 500 m². Věřím, že Praha bude naší další úspěšnou lokalitou,“ dodává Sebastian Sommer.

-stk-