Soukup: Babiš hraje vlastní ligu, ostatní jsou surikaty

pondělí, 23. října 2017, 07:00 Aktuality, TV MediaGuru

Jaromír Soukup pochválil ve svém volebním vysílání lídra hnutí ANO.

Andrej Babiš a Jaromír Soukup v pořadu Duel Jaromíra Soukupa, foto: TV Barrandov

Andrej Babiš a Jaromír Soukup v pořadu Duel Jaromíra Soukupa, foto: TV Barrandov

Předseda představenstva mediální skupiny Barrandov Jaromír Soukup pochválil ve svém volebním vysílání lídra hnutí ANO Andreje Babiše. Ten byl hostem jeho pořadu Duel Jaromíra Soukupa, který se vysílal v sobotu večer, tedy v čase, kdy už byly známé výsledky parlamentních voleb. Babiš dal přednost účasti v tomto diskusním pořadu a neúčastnil se tak Debaty vítězů, kterou s lídry stran, které se dostaly do Poslanecké sněmovny, uspořádala Česká televize.

Soukup věnoval několik prvních minut svého pořadu jen představení Andreje Babiše, kterého uvedl jako hrdinu. „Řeknu vám, proč je Andrej Babiš tak úspěšný. Tyto volby byly o Babišovi. Ani nešlo o to, jestli vyhraje, nebo prohraje, ale o to, o jak velký parník ujede svým soupeřům. Andrej Babiš si hraje vlastní ligu a ti ostatní koukají jako surikaty. Hraje podle svých vlastních pravidel. Proč je tak třeskutě úspěšný? Je z jiné galaxie, to je to odhalení. Pro své voliče je opravdový, autentický a mimořádné pracovitý. Nikdy jsem ho neviděl nekoncentrovaného, opilého, bez mobilního telefonu a bez poznámkového bloku, do kterého si neustále píše poznámky,“ uvedl na úvod rozhovoru.

Jaromír Soukup se také snažil narážet na veřejnoprávní televizi a sondoval, jaký názor Babiš směrem k ČT do budoucna zastává. „ČT si dělá monopol na politiky,“ konstatoval Soukup v narážce na situaci, která předcházela předvolební diskusi, kdy se upravovaly vysílací časy a účast v diskusních pořadech ČT a TV Nova. „Superdebata nebyla objektivní, moderátor ji vedl tendenčně proti mě a proti Okamurovi. Myslím, že díky i tomu, jsme získali dodatečné hlasy,“ řekl mu Babiš.

Na Soukupovu otázku o budoucnosti veřejnoprávní televize ale přímo neodpověděl. „K veřejnoprávním médiím se nechci vyjadřovat, nemáme to v programu, zase by říkali, že jsem ohrožením demokracie. Nejsem ohrožením demokracie,“ tvrdil Babiš.

-mav-