Český rozhlas spustil vysílání stanice ČRo Zlín

středa, 1. listopadu 2017, 16:07 Rádio, Aktuality MediaGuru

Český rozhlas rozšiřuje regionální vysílání, spouští stanici Český rozhlas Zlín.

René Zavoral a Jiří Čunek při startu vysílání ČRo Zlín, foto: Český rozhlas, Khalil Baalbaki

René Zavoral a Jiří Čunek při startu vysílání ČRo Zlín, foto: Český rozhlas, Khalil Baalbaki

Český rozhlas rozšiřuje své regionální vysílání ve Zlínském kraji, které ve středu 1.11. 2017 v 11 hodin slavnostně zahájil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. „Důraz na aktuální dění, kvalitu a především dostupnost regionálního vysílání pro posluchače konkrétního kraje patří dlouhodobě k prioritám Českého rozhlasu,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Program Českého rozhlasu Zlín každé všední ráno odstartuje pořad Dobré ráno, Moravo s Petrem Uhříkem, odpolední blok bude patřit Rendez-vous, kterým posluchače provede moderátor a herec Pavel Vacek, a pátá hodina odpoledne nabídne zpravodajsko-publicistický souhrn Den ve Zlínském kraji. „Věříme, že Český rozhlas Zlín svým pestrým programem osloví celou řadu nových posluchačů z tohoto kraje a stane se rádiem, které žije se svými posluchači,“ uvedl ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

Slavnostního zahájení vysílání nové stanice Český rozhlas Zlín se vedle generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala zúčastnil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, primátor města Zlína Miroslav Adámek Jiří Pavlica, který vystoupil s písní složenou právě pro tuto příležitost.

Český rozhlas Zlín naladí posluchači ve Zlíně na frekvenci 97.5 FM, v Uherském Hradišti na 99.1 FM, v Uherském Brodě na 107.3 FM a ve Vsetíně na 89.5 FM.

Stanice má 13 zaměstnanců, náklady na roční provoz jsou devět milionů korun, rozšíření zlínské stanice si vyžádalo statisíce korun.

Český rozhlas chce příští rok v listopadu otevřít samostatné studio v Karlových Varech, síť krajských stanic pak bude kompletní. „Splníme tak dikci zákona, že v každém krajském městě je i krajské studio Českého rozhlasu,“ uvedl Zavoral. Loni začalo vysílat studio v Liberci.

-mav-, -čtk-