Producentka Novy Follová založila vlastní agenturu

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 17:15 TV, Aktuality MediaGuru

Nově vzniklá produkční agentura Kláry Follové chce oslovit především štáby z Německa a Asie.

Klára B. Follová, foto: Follow Film Prague

Klára B. Follová, foto: Follow Film Prague

Na českém filmovém a mediálním trhu vznikla nová produkční firma. Za společností Follow Film Prague stojí producentka a mediální manažerka Klára B. Follová, která má za sebou dlouholeté působení v televizi Nova a její mateřské korporaci CME. Společnost vlastní stoprocentně.

Pro Novu produkovala zejména primetimové pořady – například Kriminálku Anděl IV, Gympl s (r)učením omezeným nebo obnovenou verzi pořadu Chcete být milionářem?, podílela se také na sitcomu Comeback. V rumunské televizní jedničce PRO TV, která stejně jako Nova spadá pod CME, dohlížela na výrobu reality show Farma. Za sebou má také produkování přímých televizních přenosů (TýTý), magazínů (ESO), reklam a mnoha krátkých filmů z ČR i zahraničí.

Logo Follow Film Prague

Logo Follow Film Prague

Podle Follové je na filmovém trhu slibný prostor pro fullservisovou produkční firmu se specifickým profilem. Hlavním cílem nové firmy je nabízet komplexní služby pro zahraniční štáby, zejména z Německa a Asie.

„Z vlastních zahraničních zkušeností a práce v mezinárodních týmech vím, že Česká republika má z pohledu filmového byznysu co nabídnout. Po zavedení systému daňových pobídek jsme se vrátili na filmovou mapu světa. Disponujeme výjimečnými lokacemi. Nejde jen o nejpopulárnější Prahu, ale také o Český Krumlov a další historická města. Stále populárnější jsou industriální místa jako Vítkovice nebo celá řada přírodních lokací. Velice důležitým faktorem je také tradičně vysoká kvalita práce českých filmových profesionálů,“ vysvětluje Klára Follová.

-mav-