Šlágr TV spustí v sobotu druhý kanál Šlágr 2

úterý, 21. listopadu 2017, 11:45 TV, Aktuality MediaGuru

Podnikatel Karel Peterka odstartuje tento týden druhý kanál hudební televize Šlágr 2.

Zdroj: Šlágr TV

Zdroj: Šlágr TV

Společnost Šlágr TV spustí 25. listopadu svou druhou hudební stanici s názvem Šlágr 2. Televize odstartuje v terestrické regionální síti Českých Radiokomunikací RS 8. Start druhého kanálu stanice Šlágr se odrazí na profilaci stávajícího hudebního kanálu Šlágr TV. Měl by se po vzoru německé televize posunout do podoby "modernější stanice". Start Šlágr 2 oznámil v úterý obchodní ředitel televize Robert Kvapil.

Stávající Šlágr má nabízet modernější varianty lidových písní, představované např. kapelou Čechomor. Obchodně má mířit na publikum starší 45 let. Oproti tomu nová stanice Šlágr 2 má oslovovat starší fanoušky lidových písní.

Stanice Šlágr 2 se má zároveň do konce roku objevit v přechodové síti DVB-T2 Českých Radiokomunikací. „Terestrická platforma je stále jedním z nejdůležitějších nástrojů pro šíření signálu a myslím si, že ještě dlouho bude,“ zdůvodnil tento krok Robert Kvapil.

Společnost Šlágr TV vlastní přes firmu Česká Muzika podnikatel Karel Peterka společně se svou manželkou Janou Peterkovou. Podíl stanice Šlágr TV na sledovanosti dosáhl v letošním říjnu podle dat ATO-Nielsen Admosphere v divácké skupině starší 15 let 0,80 %.

-mav-