Spojené státy zmírňují regulaci vlastnictví médií

neděle, 19. listopadu 2017, 08:30 Aktuality, TV MediaGuru

Nově bude možné vlastnit na regionálním trhu tištěná i televizní média zároveň.

Americký telekomunikační regulátor FCC zmírnil regulaci vlastnictví médií, aby usnadnil fungování tradičních médií v zápasu s internetovou konkurencí. Úřad zrušil omezení staré víc než 40 let, které znemožňuje souběžné vlastnictví tištěného média a televizní stanice ve stejném regionu.

Rozhodnutí FCC, v němž mají rozhodující hlas republikáni, může mít podle odborníků nemalý dopad na mediální podnikatelské prostředí v USA. Vlastníci budou mít větší možnosti nakupovat nové tituly a televizní a rozhlasové stanice na témže regionálním trhu. Menší televize a rozhlasové kanály mohou společně prodávat reklamní čas, protože nové nařízení jim umožňuje těsnější obchodní kooperaci.

Po zrušení regulace z roku 1975 už delší dobu mediální vlastníci v USA volali. Doufají, že změna jim pomůže v boji s trvale rostoucí konkurencí webových informačních projektů a kabelových televizí. Kritici varují, že krok FCC omezí pestrost názorů ve veřejném prostoru. Některé nevládní organizace se údajně chystají rozhodnutí zažalovat.

-čtk-