Tchibo jde v Praze mimo nákupní centra, promuje prémiovou kávu

úterý, 21. listopadu 2017, 15:30 Aktuality, Retail, Reklama MediaGuru

Tchibo otevírá první obchod v Praze mimo nákupní centra. Zároveň spouští kampaň na prémiovou kávu.

Tchibo otevírá v Praze první prodejnu mimo nákupní centra, foto: Tchibo.

Tchibo otevírá v Praze první prodejnu mimo nákupní centra, foto: Tchibo.

Tchibo otevřelo svůj první obchod v Praze mimo nákupní centra, a druhý takový v České republice. Celkem se v rámci sítě jedná o 40. prodejnu. Stejně jako ostatní pobočky i tato, jež se nachází na Letné, nabízí v duchu konceptu „3v1“ kávové občerstvení, prodej zrnkové či mleté pražené kávy a každotýdenní tematické kolekce spotřebního zboží.

Rozloha nového obchodu Tchibo na Letné je menší než obvykle, činí 66 m2, a tak nebude nabízet místa k sezení u kávového baru, jen kávu s sebou. Jednou z hlavních funkcí této prodejny bude, díky její poloze, tzv. pick-up point pro výdej objednávek zboží z e-shopu.

„Základem úspěchu našich obchodů je především to, že přinášíme stále nové důvody, proč se u nás zastavit – na šálek lahodné kávy, pro jednodruhovou kávu z raritních pěstebních oblastí nebo se potěšit týdně novými kolekcemi výrobků Tchibo,“ vysvětluje Tomáš Zahradník, ředitel obchodů společnosti Tchibo Praha. „Stěžejní je také citlivý výběr míst pro nové obchody Tchibo. V převážné většině to jsou lokality, kam jezdí pravidelně velké množství zákazníků za nákupy potravin i nepotravinářského zboží, tedy nákupní centra. Dle našich průzkumů ale víme, že náš koncept je již dostatečně známý, a že tedy můžeme oslovit i skupinu zákazníků při jiných než čistě nákupních příležitostech, například při procházce městem nebo cestou do práce či z práce,“ dodal.

Kromě klasické prodejny bude díky své poloze sloužit i jako místo vyzvedávání online objednávek, foto: Tchibo.

Kromě klasické prodejny bude díky své poloze sloužit i jako místo vyzvedávání online objednávek, foto: Tchibo.

První obchod mimo nákupní centrum otevřelo Tchibo v roce 2012 v centru Brna na ulici Česká, následně byl přesunut do ulice Masarykova. Firma má s podobnými obchody dobré zkušenosti také již v Německu a Rakousku. Většina ze 40 obchodů na českém trhu se nachází v nákupních centrech, dva v outletech a loni k nim přibyl nový koncept obchodu, tzv. pop-up store, putovní obchod, který se pohybuje po různých lokalitách České republiky.

Nová kampaň na prémiovou kávu Barista

Spolu s rozšiřování prodejní sítě spustilo Tchibo také novou mezinárodní kampaň na podporu své prémiové kávy Tchibo Barista, jež je pražena tradičním, velmi pomalým způsobem. Právě pomalé pražení se stalo hlavním motivem kampaně, jež je podkreslena hudební variací na Vivaldiho Zimu z cyklu Čtyř ročních období. 

Pod kampaní je podepsána agentura Effectivity Powered by Publicis. Produkci zajistila společnost Protos Productions, režie se ujal Peter Rajčák. 3D animace je dílem studia Ekran. Hudbu složil Matúš Široký.

-stk-