Alza.cz otevírá expozici k chytrému domu

neděle, 17. prosince 2017, 09:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Alza.cz vytvořila na svém showroomu v pražských Holešovicích expozici k chytré domácnosti.

Foto: MediaGuru.cz

Foto: MediaGuru.cz

Internetový prodejce Alza.cz otevřel v rámci svého showroomu v pražských Holešovicích novou expozici SmartHome, jež prezentuje současné možnosti ovládání celé domácnosti pomocí bezdrátového řešení. Zákazníci si tak mohou v praxi vyzkoušet chytré produkty do kuchyně, obývacího pokoje i venkovních prostor, včetně jednoduchého ovládání jediným mobilním zařízením. Přes aplikaci je možné ohlídat nejen stav lednice, zavřené žaluzie, zhasnutá světla, ale i možné havárie spojené například s únikem vody či požárem – nastavení dokáže automaticky uzavřít přívod vody a zajistit domácnost bez nutnosti dalšího zásahu.

Ukázka chytré domácnosti: přes aplikaci jde ovládat i uzávěr vody nebo topení, foto: MediaGuru.cz.

Ukázka chytré domácnosti: přes aplikaci jde ovládat i uzávěr vody nebo topení, foto: MediaGuru.cz.

„V první fázi jsme pro zákazníky do SmartHome nainstalovali například pračku, sušičku, osvětlení, ovládání žaluzií, pohybová a záplavová čidla, měřiče spotřeby energií, TV, audio, zabezpečení, dveřní zámek, kukátko a další. Nechybí ani kuchyňské spotřebiče: lednice, kávovar, trouba, digestoř, varná deska. Celkem je nyní na Alza Showroomu k vidění přes 120 aktivních prvků od více než 20 různých značek,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility v Alza.cz.

V nové expozici, která byla vytvořena ve spolupráci s firmami Yatun a BSH domácí spotřebiče bude rovněž k dispozici školený promotér, které zájemcům vše předvede, vysvětlí a poradí s nákupem.

Odvětví chytré domácnosti se dynamicky vyvíjí – jen za rok 2017 prodala Alza.cz do domácností tisíce dálkově ovládaných zásuvek a desetitisíce světelných zařízení. V zimní sezóně vzrostl o 100 % prodej sad na ovládání topení a velmi dobře se prodávají i alarmové sady.

-stk-