Ceny reklamy Seznam příliš nezmění, rozšíří video a mobil

čtvrtek, 7. prosince 2017, 14:25 Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz zvýhodní celoroční kampaně objednané do 15. února, vyplývá z obchodních podmínek pro rok 2018.

Studio Seznam.cz, foto: MediaGuru.cz

Studio Seznam.cz, foto: MediaGuru.cz

Seznam.cz oznámil, že pro rok 2018 zachová současné ceníkové ceny na většině svých inzertních ploch. Inzerentům, kteří své celoroční kampaně objednají do 15. února, chce zároveň nabídnout nejvýhodnější podmínky na další rok. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí společnosti Irena Zatloukalová.

Oproti roku 2017 tak mají být v ceníku jen kosmetické úpravy cen inzerce na některých službách – jako je třeba Seznam.cz E-mail nebo Horoskopy.cz. „V roce 2018 budeme pokračovat se zavedenou tradicí ‚celoroček‘, která se nám i klientům velmi osvědčila. Poskytujeme nejlepší podmínky, jaké jen jde v průběhu roku dosáhnout na ty kampaně, které klient závazně objedná do 15. února 2018. Nově nerozlišujeme, jestli tyto kampaně inzerent objedná formou přímého nákupu, či pomocí tzv. private dealu v RTB,“ uvedl Martin Švarc, obchodní ředitel Seznam.cz.

V roce 2018 se v nabídce rozšíří mobilní reklamní plochy. „Inzerenti pochopili, že on-line kampaň musí jako běžnou součást obsahovat mobilní plochy, jinak přijdou o desítky procent potenciálních zákazníků či uživatelů. V letošním roce jsme zdvojnásobili počet mobilních reklamních pozic. Na domovské stránce Seznam.cz, na Zboží, Streamu či Emailu přibyl například nejběžnější formát 300x250 px. Velký vliv na nárůst poptávky po mobilních formátech má 18% meziroční růst konverzního poměru, který je způsoben jednak postupným růstem ochoty lidí nakupovat z mobilů, jednak i tím, že weby inzerentů jsou více mobile-friendly. Trend nárůstu konverzních poměrů bude i v 2018 pokračovat,“ zdůvodnil Ondřej Krišica, ředitel divize Reklamy Seznam.cz.

„Aktuálně pracujeme na globálním profilu uživatele, který inzerentům umožní výdej a cílení reklamy napříč všemi zařízeními daného uživatele (cross-device), díky kterému dokáže marketér vyhodnotit přínos mobilní reklamy mnohem snáz,“ dodal.

Přibudou také nové možnosti u video reklamy. V roce 2018 plánuje Seznam.cz výrazně navýšit objem video prostoru zejména s rozšiřováním obsahu na Seznam Zprávách. Už letos spustil nové video formáty, začal více využívat mid-rolly, ale také zavedl 6vteřinové mikrovideospoty (bumper ads).

Novinky připravuje Seznam.cz i v RTB. Chce zjednodušit podmínky privátních dealů a nabídnout lepší možnosti cílení. Nově Seznam.cz programaticky inzerentům nabízí formáty jako např. branding, nativní reklamu, videospot či mobilní rich media. „Stejně jako na rozvoji reklamních formátů jsme pracovali i na možnostech využití behaviorálního cílení v programmaticu. Od září Seznam.cz nabízí veškeré dostupné cílení také v RTB. Na 2018 už nyní připravujeme další možnosti cílení: cross-device, custom cílení a budeme také pracovat na zkvalitňování behaviorálního cílení,“ uzavírá Ondřej Krišica, ředitel divize Reklamy.

-mav-