Stream.cz nově povedou Strejc a Vážanský

úterý, 12. prosince 2017, 11:30 Lidé MediaGuru

Daniel Strejc a Filip Vážanský zastřeší vedení internetové televize Stream.cz. Spolupráce je domluvená i s Petrem Kolečkem.

Daniel Strejc, foto: Stream.cz

Daniel Strejc, foto: Stream.cz

Provozní vedení internetové televize Stream.cz se od začátku ledna 2018 ujme Filip Vážanský, který přichází z televize Óčko. Kreativní část práce na Stream.cz pak od úterý zastřešuje Daniel Strejc, který přichází z platformy OBBOD. Domluvená je i spolupráce s Petrem Kolečkem, který spolu se Strejcem stojí za seriály jako je Vyšehrad či Lajna. Na spolupráci se s nimi dohodl Igor Kalaš, ředitel obsahu v Seznam.cz. Ve vedení internetové televize Stream.cz tak nahrazují Lukáše Záhoře.

„Stream.cz stojí před novou výzvou. Musí začít vyrábět obsah, který bude vhodný nejen pro internet, ale i další platformy. Pro každý distribuční kanál chceme najít tu správnou délku našich pořadů. To je úkol, který ode mě noví kolegové na Stream.cz dostávají,“ řekl Igor Kalaš, ředitel obsahu v Seznam.cz.

Daniel Strejc se stává šéfproducentem hrané tvorby. Svoji producentskou kariéru má spojenou s filmy, jako jsou Padesátka, Krásno nebo Zakázané uvolnění. Jeho poslední projekty zná hlavně česká onlinová veřejnost, patří k nim seriály Vyšehrad a Lajna.

S posledními dvěma jmenovanými seriály je spojeno i jméno druhé osobnosti, která začne se Stream.cz od ledna 2018 spolupracovat. Je jí scenárista Petr Kolečko. Kromě již zmiňovaných pořadů stál za televizními seriály, jako je Čtvrtá hvězda, Trpaslík, Okresní přebor či Vinaři. 

Filip Vážanský, foto: Stream.cz

Filip Vážanský, foto: Stream.cz

„Šéfproducent hrané tvorby je nová pozice ve Stream.cz. Danielova hlavní úloha bude do Seznam.cz přinášet kvalitní seriálovou tvorbu i lákat zajímavé tváře. Daniel bude jeden ze šéfů Streamu, který se bude podílet na jeho celkové obsahové strategii. Bude tedy spolurozhodovat i o obsahu, který na Stream.cz vzniká a svojí definicí patří do infotainmentu,“ popisuje Kalaš. Podle jeho slov je seriálová tvorba jedním z hlavních pilířů internetové televize Stream.cz. „Její role bude dokonce s přípravami naší vlastní televize do budoucna stoupat. Nová jména naznačují, o jaký typ seriálové tvorby máme zájem,“ dodává.

Filip Vážanský se od ledna stane manažerem provozu Stream.cz. V současné době působí jako výkonný ředitel televize Óčko.

-mav-