Bis a Růžička přenechají své podíly v Bison & Rose

pondělí, 22. ledna 2018, 14:05 PR MediaGuru

Novými vlastníky společnosti B&R Holding se stanou Roman Šmíd a Vladimír Bystrov.

Miloš Růžička (vlevo Vladimír Bystrov), foto: repro vysílání ČT

Miloš Růžička (vlevo Vladimír Bystrov), foto: repro vysílání ČT

PR agenturu Bison & Rose opouštějí po dvaceti letech zakladatelé Jiří Bis (59 let) a Miloš Růžička (46 let). Informaci serveru Marketing&Media potvrdil společník firmy Vladimír Bystrov. Oba zakládající společníci se rozhodli z agentury odejít, k dispozici zůstanou jako konzultanti. Skupina Bison&Rose zahájila v roce 2015 reorganizaci. Vytvořila nový subjekt B&R Holding, který se postupně stal mateřskou společností všech specializovaných agentur skupiny.

Růžička i Bis se stáhnou i z majetkové struktury B&R Holdingu. V něm dosud držela Olga Bisová 30% podíl a Miloš Růžička rovněž 30 %. Pětinový podíl dosud patřil Romanu Šmídovi a rovněž pětinový podíl i Vladimíru Bystrovovi. Podíly Olgy Bisové a Miloše Růžičky se převedou na Romana Šmída a Vladimíra Bystrova. Budou tak jedinými (rovnocennými) vlastníky společnosti. Změny ještě nejsou zapsány v obchodním rejstříku, upřesnil MediaGuru.cz Bystrov.   

„Oba zakladatelé (Bis a Růžička) postupně předávali odpovědnost za chod firmy a za její obchodní výsledky svým služebně mladším kolegům, aby si uvolnili ruce a mohli se věnovat každý svým vlastním projektům," uvedl Bystrov ve sdělení obchodním partnerům.

Růžička je spojován se sociální demokracií, v minulosti radil ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Bison&Rose spojení s politikou odmítá, s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a s vydavatelstvím Mafra vede několik soudních sporů. „Je rozdíl mezi agenturou Bison&Rose a Milošem Růžičkou, který jedná a vystupuje svým jménem," řekl loni v září u soudu zástupce firmy Lukáš Wimětal.

Podle informací zpravodajského serveru Neovlivni.cz se Růžička z politiky prozatím nestahuje. Minimálně do doby, dokud v ní bude nějakou roli hrát Chovanec. „Mému společníkovi Bisovi je letos 60. Dlouhodobě jsme připravovali firmu na to, že on odejde do důchodu a já si vezmu profesní volno. Můj důvod je dlouhodobá chuť se zastavit a odpočinout si. A přehodnotit, čemu se chci v životě dál věnovat," uvedl Růžička.

Tržby agentury Bison&Rose v roce 2016 klesly na 95 milionů korun z předchozích 100 milionů, čistý zisk naopak vzrostl na 23 milionů korun. Agentura byla založena v dubnu 1998. Předním tuzemským i mezinárodním značkám poskytuje služby v oblasti PR a komunikace.

-mav-, -čtk-