Makro si na kreativu vybírá agenturu DDB

pondělí, 29. ledna 2018, 15:00 Reklama, Aktuality MediaGuru

Společnost Makro Cash & Carry volí za kreativní agenturu DDB.

Foto: Makro

Foto: Makro

Společnost Makro Cash & Carry ČR si v otevřeném tendru vybrala kreativní agenturu DDB, s níž zahajuje spolupráci od letošního února. DDB se stává garantem a tvůrcem kreativního obsahu pro Makro v České republice i pro sesterskou společnost Metro na Slovensku, a to minimálně na  dva roky. Ve své pozici nahrazuje agenturu Kaspen/Jung von Matt.

Novou kreativní agenturu hledal velkoobchodní řetězec od podzimu loňského roku. Do tendru bylo pozváno 15 agentur, které splňovaly podmínky zadavatele na minimálně tříleté působení na trhu a zkušenosti z českého i slovenského prostředí. Dalšími podmínkami byl také kompletní in-house tým a zkušenosti s kreativní prací v B2B i B2C segmentu, ideálně s přesahem do FMCG a retailu.

Vítězná agentura byla vybrána především na základě kvality předloženého obsahu a prokázaného strategické myšlení.  „Od partnerství s DDB očekáváme další pozitivní posun v tvorbě kreativního obsahu směřujícího k naplnění základní mise značky pomáhat podnikatelům růst,” komentuje novou spolupráci Martin Marek, Head of Branding Makro ČR. V rámci spolupráce s DDB chce Makro pracovat i na kreativním dialogu s partnery a dodavateli. Dále se zaměří i na podporu multikanálového konceptu zahrnujícího inspirativní prodejny a nové distribuční řešení.

-stk-