Pavel Vopařil nastoupil do skupiny Miton

úterý, 23. ledna 2018, 09:25 Aktuality, Lidé MediaGuru

Ve skupině se bude starat o firmy Bonami a Lavito International.

Do investiční skupiny Miton přišel od nového roku Pavel Vopařil. Z pozice s označením Venture Partner se v rámci portfolia Mitonu bude starat o rozvoj dvou jeho firem, Bonami a Lavito International, do kterých zároveň vstupuje jako investor.

Pavel Vopařil má mnohaleté zkušenosti jak z online prostředí, tak z poradenského byznysu.  Dříve působil například ve vedení vydavatelství Economia, portálu Centrum.cz či ve společnosti McKinsey. Věnoval se také poradenství při fúzích a akvizicích. Do Mitonu se přidává poté, co během loňského roku vedl prodej Slevomatu do rukou britské skupiny Secret Escapes, což byl největší exit v historii Mitonu. 

Lavito International aktuálně operuje v Polsku a Turecku. Bonami, online obchod s nábytkem a doplňky pro domácnost, nyní působí už na čtyřech evropských trzích a chystá se dále expandovat. Těmto firmám má Pavel Vopařil pomáhat ve strategických záležitostech a v klíčových rozvojových otázkách. Zároveň bude úzce spolupracovat a podporovat CEO obou společností.

-mav-