Vondráček chce posílit slovenštinu ve veřejnoprávních médiích

pondělí, 15. ledna 2018, 15:30 Aktuality, TV, Rádio MediaGuru

Předseda české Poslanecké sněmovny se chce zasadit o posílení pořadů ve slovenštině.

Foto: ČT

Foto: ČT

Pro posílení vysílání pořadů ve slovenštině v českých veřejnoprávních mediích se vyslovil předseda české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček během dnešní návštěvy Slovenska, kam zavítal na svou první zahraniční cestu ve funkci šéfa dolní komory českého parlamentu.

„Zatímco čeština na Slovensku je běžná a děti stále češtinu mají, protože sledují pořady v televizi, tak děti v Čechách ztrácí slovenštinu. Aby mimořádné vztahy, které máme skutečně bratrské a nemají obdoby v Evropě, přetrvaly, musíme třeba i přiblížit slovenštinu českým dětem,“ řekl Vondráček novinářům po schůzce s místopředsedou slovenské Národní rady Bélou Bugárem.

Vondráček se zmínil o vysílání ve slovenštině ve veřejnoprávních českých médiích. „Nemusí to být jenom pro děti. Bavili jsme se i o různých diskusních pořadech,“ dodal.

Veřejnoprávní Český rozhlas podle mluvčího Jiřího Hošny spolupracuje velmi úzce se slovenskými partnery v RTVS. „Součástí našeho memoranda o spolupráci je rovněž možnost výměny pořadů, což obě strany využívají. V letošním roce, kdy bude Česko slavit výročí 100 let od vzniku republiky, počítáme s tím, že této možnosti využijeme v ještě daleko větší míře,“ řekl ČTK.

-čtk-