ČT natáčí koprodukční thriller Princip slasti

úterý, 6. února 2018, 11:55 TV MediaGuru

Na novém seriálu se podílejí vedle České televize štáby z Polska a Ukrajiny.

Kryštof Hádek v seriálu Princip slasti, foto: ČT

Kryštof Hádek v seriálu Princip slasti, foto: ČT

Česká televize připravuje v rámci mezinárodní koprodukce osmidílný seriál Princip slasti s Karlem Rodenem, Kryštofem Hádkem nebo Aňou Geislerovou. Seriál vzniká ve spolupráci s polskými a ukrajinskými štáby. Pro ČT jde o vůbec první koprodukci tohoto druhu, děj se odehrává ve třech postkomunistických městech různých zemí.

Autorem scénáře je Maciej Maciejewski. Ten stál, mimo jiné, i za seriálem Polda (Glina), který je diváky i kritikou považován za nejlepší polský kriminální seriál všech dob. „Maciej Maciejewski tentokrát přišel s tématem, které spojuje města tří postkomunistických zemí, ve kterých se děj odehrává,“ říká režisér seriálu Dariusz Jablonski. Ten se mimo jiné producentsky podílel na deseti Českými lvy oceněném snímku Je třeba zabít Sekala.

„Princip slasti je sebevědomá moderní středoevropská detektivka, jejíž důmyslný scénář velmi přirozeně posouvá děj příběhu z Oděsy do Varšavy a Prahy. Skvělé herecké obsazení a velice atraktivní prostředí, kde se seriál natáčí, slibují divácky působivou a myslím, že hodně napínavou podívanou,“ říká kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině seriál vzniká. Polským producentem seriálu je Apple Film Production.

Po čtyřiceti dnech natáčení v České republice se štáb přesune do ukrajinské Oděsy. Poslední klapka Principu slasti padne v polovině dubna.

Malgorzata Buczkowska a Karel Roden v seriálu Princip slasti, foto: ČT

Malgorzata Buczkowska a Karel Roden v seriálu Princip slasti, foto: ČT

Děj seriálu Princip slasti

Příběh seriálu začíná na pláži v Oděse. Pozornost turistů upoutá podél pobřeží se volně pohybující neukotvená loďka. Když se k ní dostane dvojice plavců, objeví uvnitř zmrzačené tělo mladé ženy. V tentýž den ve Varšavě, na nábřeží Visly, je v kufru opuštěného automobilu objeven další hrůzný nález a série indicií vražd mladých dívek pokračuje v Praze, kde je v divadle nalezena ženská paže. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. 

scénář: Maciej Maciewski, režie: Dariusz Jablonski, kamera: Martin Žiaran, Pawel Dyllus, producent Apple Film Production: Dariusz Jablonski, Izabela Wojcik, Violetta Kaminska, kreativní producentka ČT: Kateřina Ondřejková, hrají: Karel Roden, Malgorzata Buczkowska, Sergiej Strelnikow, Kryštof Hádek, Aňa Geislerová, Martin Finger, Marek Taclík, Robert Gonera, Stipe Erceg a další

Po dvoudílném filmu Marie Terezie, na které se podílely čtyři evropské štáby, tak ČT pokračuje v rozvíjení mezinárodních koprodukcí. „Princip slasti, na němž spolupracují tvůrčí týmy tří zemí, se vydává složitou cestou žánru kriminálního thrilleru. A jak znám televizní počiny Polska a Ukrajiny, bude to cesta syrová, poutavá a především velmi originální," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Celková sledovanost Marie Terezie představovala v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Rakousku 4,4 mil. diváků.

Zdroj: ČT

Zdroj: ČT

-mav-