ČT: Z reklamy na ČT profituje zejména Médea

čtvrtek, 1. března 2018, 08:20 TV MediaGuru

Česká televize reagovala na výroky Jaromíra Soukupa v jeho pořadu Kauzy.

Kauzy Jaromíra Soukupa, foto: TV Barrandov

Kauzy Jaromíra Soukupa, foto: TV Barrandov

Středeční pořad Kauzy Jaromíra Soukupa, který moderuje sám majitel TV Barrandov, se zaměřil na hospodaření České televize. V pořadu, který podle očekávání nenašel na ČT nic kladného, se Jaromír Soukup pustil do vysvětlování hospodaření České televize. Na jeho výroky v průběhu vysílání reagovala Česká televize, která na sociální síti twitter zveřejňovala korekce a upřesnění Soukupových výroků.

„Zajímá vás, kde se ty peníze berou, kam mizejí a jak je možné, že si s těmito penězi ČT počíná zcela bez kontroly, protože Nejvyšší kontrolní úřad na hospodaření této stanice nedohlíží? A jakou roli v tom všem hraje generální ředitel České televize Petr Dvořák nebo třeba pan Zdeněk Šarapatka?," lákala TV Barrandov na vysílání pořadu.

V něm mj. Soukup uvedl, že ČT hospodaří neefektivně a kdyby nebylo fondu televizních poplatků, je ztrátová, dále, že výroba pořadů je netransparentní, že ČT má více zaměstnanců než všechny komerční televize dohromady, ale vysílá jen na pěti kanálech. Několikrát zdůraznil, že lidé platí každý měsíc 135 Kč koncesionářský poplatek a že život v ČT musí být jak v ráji, když od koncesionářů vybere přes 6 mld. Kč a další 0,5 mld. Kč má z reklamy.  Kritika mířila i na generálního ředitele Petra Dvořáka, programového ředitele Milana Fridricha či šéfa výroby nových formátů Jana Maxu.

Soukupovy informace doplňovala ČT na twitteru (viz níže). Uvedla například, že na prodeji reklamy na ČT nejvíce profituje Soukupova agentura Médea či to, že ČT nemá problém se zákonem, podle kterého by spadala pod NKÚ.

Česká televize ve čtvrtek odpoledne uvedla, že se odmítá zapojovat do nedůstojných mediálních přestřelek. „Budeme se chovat racionálně a s ohledem na dobrou pověst instituce a jejich zaměstnanců využijeme všechny možnosti právního státu k obraně před nepravdivými a manipulativními pomluvami,″ uvedla na dotaz o možné reakci ČT na odvysílání pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa mluvčí televize Karolína Blinková.

-mav-