Libor Malý: Určete si jasný cíl a netříštěte pozornost

neděle, 11. února 2018, 10:10 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Zakladatel portálu Jobs.cz Libor Malý vystoupil na setkání Fragile Talks.

Libor Malý, foto: Fragile Media

Libor Malý, foto: Fragile Media

Recept Libora Malého na úspěch vychází z transformace rovnice E= m*c2 do firemního života v podobě energie, výsledků a informací. Uvedl to na setkání Fragile Talks, které uspořádala Fragile Media. Podstatou úspěchu a dosažení výsledků je podle jeho zkušenosti:

  • Mít jasno v informacích vedoucích k dosažení cíle, netříštit pozornost, mít vyjasněné procesy, pravomoce, zodpovědnosti a interní komunikaci.
  • Mít energii z radosti z práce, podmínkou je klíčová role CEO, sdílené hodnoty, motivace zaměstnanců, harmonizace pracovních podmínek, aktivní relaxace a HR jako aktivní součást top managementu firmy.

Prioritní tedy byla synergie vedoucího postavení na trhu, excelentního produktu, týmové spolupráce, pozitivního myšlení a fair-play, ve zkratce „dobrého ducha” uvnitř celé firmy. Management týmu LMC tak údajně přístupem a péčí o zaměstnance předběhl o několik let dobu dnešních Happiness managerů.

Fragile Talks, foto: Fragile Media

Fragile Talks, foto: Fragile Media

Libor Malý se založením Jobs.cz v roce 1996 o pět měsíců předběhl založení portálu Seznam.cz Ivo Lukačevičem. Následně dokázal z počátečního start-upu, ve kterém začínal spolu s Jiřím Navrátilem (dnes ředitelem e-shopu Dr.Max) vybudovat společnost LMC, čítající přes 250 zaměstnanců a sídlící v několika patrech kancelářské budovy v pražských Holešovicích.

Své současné úsilí směřuje do firmy Adato Paradigma. Je filantropem, aktivním buddhistou a zakladatelem ekonomiky daru realizované v projektu Hearth.net. Pokud by měl předat jedinou vizi, byla by to myšlenka vlastního vědomí – svět jsme my a jak se rozhodneme je vždy pouze naší osobní volbou. Jeho volbou je šíření laskavosti, etického jednání a moudrosti.

-mav-