Monitora Media koupila monitoring firmy Media Tenor

úterý, 13. února 2018, 17:10 Aktuality, Tisk MediaGuru

Společnost Monitora Media koupila monitorovací středisko firmy Media Tenor

Společnost Monitora Media, která se zabývá monitoringem médií, koupila 100 procent střediska monitoringu ve společnosti Media Tenor. Hodnota transakce se pohybuje v desítkách milionů korun. Monitora to uvedla pro ČTK.

Monitora nyní nabízí nejen samotný monitoring médií, ale také jeho měření a analýzu. „Díky monitoringu nové generace, který média nejen monitoruje, ale i měří a analyzuje, jsme během dvou let získali stovky klientů a zásadní podíl na trhu. Akvizicí monitorovacích služeb od společnosti Media Tenor urychlíme náš růst a zároveň dodáme klientům výrazně lepší službu za výhodnějších podmínek," uvedl výkonný ředitel Monitory Tomáš Berger.

V rámci akvizice dojde k převodu klientů na novou platformu a integraci části týmu Media Tenor do struktury Monitora Media. Technologický rozvoj produktu povede tým programátorů v čele s Michalem Danilákem, který dříve pracoval například ve společnosti Facebook.

Společnost Monitora Media vznikla v roce 2015. Její služby využívají stovky firem, mezi něž patří Transparency International, AVAST, CzechInvest, TPCA, CBRE, hlavní město Praha nebo ministerstvo dopravy.

Hlavním hráčem na trhu monitoringu médií je společnost Newton Media.

-čtk-, -mav-