Obchodníkem roku se stala IKEA, u veřejnosti Lidl

středa, 7. února 2018, 07:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Absolutním vítězem soutěže Mastercard Obchodník roku se stala IKEA, u veřejnosti vyhrál Lidl.

Absolutním vítězem a držitelem titulu Mastercard Obchodník roku 2017 se již popáté stala IKEA. Ta byla zároveň oceněna v rámci oborových kategorií jako Mastercard Obchodník s nábytkem a bytovými doplňky 2017.

Jednou z letošních novinek bylo rozdělení oborové kategorie Obchodník s oděvy a obuví na dvě samostatné kategorie. V kategorii Obchodník s oděvy zvítězilo C&A, v kategorii Obchodník s obuví Deichmann. Dalšími vítězi oborových kategorií jsou Lidl, dm drogerie markt, Sportisimo, Alza.cz, Hornbach, Shell.

Ve zvláštní kategorii Millennials Obchodník roku 2017 zvítězila společnost ZOOT, v kategorii Zákaznický zážitek v době digitální první místo získala společnost SpokojenyPes.cz a titul Nejlepší zaměstnavatel v obchodě si odneslo Makro.

Vítězové jednotlivých kategorií byli určeni na základě výsledků reprezentativního internetového průzkumu společnosti GfK Czech, uskutečněného na vzorku 2 000 respondentů z celé České republiky. Hodnocenými parametry bylo spontánní jmenování prodejny, počet nakupujících, míra jejich loajality prodejně a důvěra v ni a spokojenost s vybranými parametry, jako sortiment, kvalita, orientace v nabídce.

U hlasování veřejnosti, do kterého se letos zapojilo 115 578 osob, zvítězil Lidl.