Soud vydal další opatření proti neoprávněnému šíření Novy

pondělí, 12. února 2018, 11:00 Aktuality, TV MediaGuru

Krajský soud v Ústí nad Label vydal předběžné opatření proti neoprávněnému šíření Novy.

Zdroj: Nova

Zdroj: Nova

Krajský soud v Ústí nad Labem – pobočkou v Liberci vydal předběžné opatření proti české společnosti Grepa Networks. Jedná se o poskytovatele internetových služeb, který vedle nabídky internetového připojení neoprávněně šířil stanice skupiny Nova.

Soud společnosti uložil zdržet se nabízení a sdělování vysílání televizních stanic skupiny Nova, konkrétně TV Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Ke konci roku 2017 bylo předběžné opatření ze stejného důvodu vystaveno proti společnosti Opton.

„Mnohokrát jsme uvedli, že šíření našich stanic bez našeho souhlasu je protiprávní a podnikáme potřebné právní kroky, abychom mu zabránili. Společnost Grepa Networks s námi neměla uzavřenou smlouvu o šíření našich stanic, k distribuci docházelo z její strany neoprávněně. Vydaná předběžná opatření jsou nejenom naším úspěchem v boji s televizním pirátstvím, ale zároveň jasným signálem i pro ostatní subjekty, které se dopouštějí šíření stanic bez našeho souhlasu,“ říká Štěpán Peichl, ředitel právní sekce skupiny Nova.

-stk-