Inovační fond DNI od Google spouští nové kolo

úterý, 27. března 2018, 16:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Google spouští se svým Inovačním fondem Digital News Initiative již páté kolo přihlášek, podporuje inovace v digitální žurnalistice.

Ředitel Inovačního fondu DNI Ludovic Blecher, foto: MediaGuru.cz

Ředitel Inovačního fondu DNI Ludovic Blecher, foto: MediaGuru.cz

Inovační fond Digital News Initiative (DNI) od Google spouští páté kolo podpory, do něhož je možné podat přihlášku do 9. dubna 2018. DNI podporuje inovace v oblasti digitální žurnalistiky, které zahrnují otázku monetizace.

Od svého spuštění v roce 2015 DNI už rozdělil více než 90 milionů eur (téměř 2,3 miliardy korun) mezi více než 460 projektů. V České republice zatím devět projektů celkem získalo více než milion eur (25,5 mil. korun). Fond je otevřen zavedeným vydavatelům, onlinovým mediálním projektům, zpravodajským start-upům, kolaborativním projektům i jednotlivcům ze zemí EU a ESVP. 

DNI nabízí tři typy financování: prototyp (maximálně 50 tisíc eur), střední projekty (od 50 do 300 tisíc eur) a velké projekty (od 300000 do 1 milionu eur). „Podporujeme nové myšlení i nové obchodní modely, ale důležité je, že peníze jsou určeny na financování konkrétních projektů, ne na provoz celého vydavatelství. Nejsme venture kapitál,“ zdůraznil na setkání s médii ředitel Inovačního fondu DNI Ludovic Blecher. 

Projekty, které jsou plánovány na maximálně dva roky, mohou být vysoce experimentální, ale musí mít dobře definované cíle a výraznou digitální složku. Zároveň Inovační fond DNI nefinancuje čistě obsahové projekty, obsah by měl být pouze částí celého projektu. 

Stejně jako v předcházejícím musejí střední a velké projekty prokázat, že jejich řešení zahrnuje i otázku monetizace. „Letos hledáme nápady, které přesahují již známé způsoby obcházení paywallů. Proto uvítáme experimenty a nové přístupy, které směřují k diverzifikaci příjmů,“ dodal Ludovic Blecher. 

Další podrobnosti naleznete na stránkách Inovačního fondu DNI

-stk-