Letiště Praha si připomíná 80 let vzpomínkami cestujících

pátek, 23. března 2018, 11:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Své zážitky z cest, které začaly na pražském letišti, vypráví Petr Čech, Tereza Maxová, Vavřinec Hradílek i zesnulý Jan Tříska.

Zdroj: Repro YT Letiště Praha

Zdroj: Repro YT Letiště Praha

Letiště Praha završuje oslavy 80 let své existence videem se známými i neznámými cestujícími. O své zážitky z cest, které začaly na pražském letišti, se podělili například fotbalový brankář Petr Čech, výtvarnice Kateřina Šedá, válečný veterán Emil Boček, modelka Tereza Maxová, vodní slalomář Vavřinec Hradílek, cestovatel Dan Přibáň či herec Jan Tříska.

Jan Tříska byl vůbec první osobností, která se do projektu ještě v první polovině loňského roku zapojila. Před dokončením filmu v září loňského roku známý český herec bohužel tragicky zemřel. Na zařazení jeho výpovědi se proto letiště domluvilo s rodinou. „Souhlas rodiny pana Třísky se zveřejněním videa v původní zamýšlené podobě včetně dalších vzpomínek tohoto výjimečného umělce má pro Letiště Praha obrovský význam,“ uvedl Jakub Puchalský, výkonný ředitel korporátní a marketingové komunikace Letiště Praha.

Spot „Příběh letiště“ je k vidění na speciální microsite, kde ho doplňuje pět medailonků. Videa bude Letiště Praha využívat v rámci marketingových kampaní zaměřených na digitální média, na sociálních sítích a v online kampaních na Stream, Seznam, ČSFD a iDnes.

„Všechny vzpomínky, které v projektu zazní, jsou stejně důležité, bez ohledu na to, zda je jejich nositelem známá osobnost či běžný cestující. Letiště Praha stálo během uplynulých osmi dekád na počátku zásadních životních událostí tisíců lidí, jimž umožnilo cestovat, poznávat, zažívat malá i velká dobrodružství, vracet se zpět bohatší o zkušenosti,“ doplnil Jakub Puchalský.

Výročí své osmdesátileté existence si Letiště Praha připomnělo celou řadou akcí, včetně výstavy o historii letiště, ale také jeho budoucím rozvoji, která je stále otevřena pro veřejnost denně v prostorách příletové haly Terminálu 2.

Pod kampaní je podepsána agentura Outbreak. Produkci zajistila společnost Masterfilm. Režie se ujal Jan Látal.

-stk-