Mall spustí televizi, stojí za ní Záhoř a Kuchynka

čtvrtek, 8. března 2018, 10:45 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Mall Group pracuje na vlastní internetové televizi, autorsky se na ní podílejí Lukáš Záhoř a Milan Kuchynka.

Lukáš Záhoř a Milan Kuchynka, foto: Mall Group

Lukáš Záhoř a Milan Kuchynka, foto: Mall Group

Lukáš Záhoř a Milan Kuchynka, kteří před koncem loňského roku odešli ze Stream.cz, se autorsky podílejí na nové internetové televizi skupiny Mall Group. Ta se tak stane prvním tuzemským e-commerce subjektem poskytující vlastní hranou tvorbu. První novinky plánují uvést už koncem roku, kdy má být nová internetová televize oficiálně spuštěna. 

„Mall chce být blíž svým zákazníkům. Snažíme se zjednodušit a zpříjemnit jim život, což se propisuje nejen do nákupního procesu, ale odpovídá tomu i koncept vlastní internetové televize. Chceme, aby s námi lidé mohli trávit více času, který nebude jen o nakupování, ale i o zábavě,“ zdůvodnil Jakub Havrlant CEO Mall Group, která dnes působí v sedmi zemích a loni překročila obrat 17 mld. Kč.

ZáhořKuchynka mají na kontě např. politickou satiru Kancelář Blaník, dvě řady sitcomu Autobazar Monte Karlo, generační výpověď Semestr nebo první český online thriller Pěstírna. 

„Začátky budou nepochybně náročné, nevyhneme se přehodnocení některých ověřených postupů, ani omylům. Jsme ale připraveni udělat maximum k využití potenciálu silného segmentu a vytvořit v něm funkční organismus. Věřím, že dokážeme oslovit novou cílovou skupinu a zformovat z ní diváckou základnu, kterou bude propojení světa zábavy a nakupování bavit,“ říká šéfproducent Lukáš Záhoř.

„Plánujeme spolupráci s renomovanými autory i mladými talenty. Při hledání silných a atraktivních témat se však zaměříme i na evropskou tvorbu nebo vývoj vlastního seriálu, který by rezonoval v dalších zemích, v nichž Mall Group působí. V první fázi se ale logicky budeme věnovat tomu, abychom dokázali zaujmout české internetové publikum. To je pro nás nyní prioritou,“ dodává producent Milan Kuchynka.

Kromě vlastní seriálové produkce počítá programové schéma nové internetové televize také s původními populárně-naučnými a zábavnými pořady, které budou dílem vznikající redakce videoobsahu.

-mav-