Zavoral dostane kvůli reportáži Kroupy nižší odměnu

pátek, 2. března 2018, 07:25 Aktuality, Rádio MediaGuru

Důvodem je porušení Kodexu ČRo v souvislosti s odvysíláním reportáže Janka Kroupy.

René Zavoral, foto: Český rozhlas

René Zavoral, foto: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral dostane za druhé pololetí loňského roku odměnu sníženou o deset procent. Důvodem je porušení Kodexu ČRo v souvislosti s odvysíláním reportáže Janka Kroupy. Rada ČRo rozhodla, že Zavoral získá 432.000 korun. ČTK to řekl mluvčí ČRo Jiří Hošna.

ČRo v reportáži Janka Kroupy informoval loni na konci listopadu o tom, že koncern Agrofert, který do loňského února vlastnil současný předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO), hospodaří na 1700 hektarech polností s neujasněnou majetkovou strukturou. Na většinu pozemků podle reportáže navíc pobírá dotace. Následně o příspěvku diskutovala Rada ČRo, kde si na reportáž jako na neobjektivní stěžoval místopředseda rady Tomáš Kňourek. Nedostatky v reportáži konstatoval i Zavoral.

Odměna generálního ředitele může dosáhnout až trojnásobku jeho měsíčního platu, tedy 480.000 Kč. Rozhoduje se na základě plnění kritérií, mezi které patří dodržování kodexu a zákona o ČRo, dodržování nařízení rady, kvalita předkládaných materiálů radě, plnění kandidátského projektu, podíl stanic ČRo na poslechovosti a hospodaření podniku.

-čtk-