Značka Grévin se stahuje z českého trhu

úterý, 6. března 2018, 16:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Muzeum voskových figurín Grévin zavírá, značka na českém trhu končí.

Zdroj: FB Grévin

Zdroj: FB Grévin

Ke dni 6. března ukončuje Muzeum voskových figurín Grévin, jenž sídlí v ulici Celetná v historickém centru Prahy, svou činnost. Firma, za níž stojí francouzská skupina CDA, to oznámila na svých webových stránkách. Značka se stahuje z českého trhu, dále však bude fungovat v Paříži, Montréalu a jihokorejském Soulu.

„Na trhu českého zábavního průmyslu působil Grévin Praha od roku 2014. Za čtyři roky činnosti dosáhl výjimečného hodnocení návštěvníků a výborných známek na všech portálech (Tripadvisor, Slevomat, Facebook atp.). Navzdory meziročním nárůstům počtu návštěvníků i obratu nedosáhl tento ambiciózní projekt pro své vysoké provozní náklady vyrovnaného rozpočtu,“ uvádí firma a dodává: „Ani kontinuálně zlepšující se výsledky loňského fiskálního roku, ani úsilí pražského týmu, který docílil mimo jiné i významného zvýšení povědomí o této značce, nedokázaly zabránit opětovné ztrátě.“

Grévin investoval také do reklamy, k vidění byla v outdooru, tisku a na internetu. Na kreativě spolupracovalo muzeum s agenturou Havas. Zároveň lákalo na tematické výstavy, například ještě v lednu připravilo výstavu ve spojení s olympiádou a výročím zlatého Nagana.

V Praze zůstává Wax Museum, za nímž od roku 1996 stojí Zdeněk Kočík. Pobočky má také v Českém Krumlově a na Karlštejně.

-stk-