Adidas redukuje prodejny, investuje 900 mil. eur do e-commerce

středa, 11. dubna 2018, 08:45 Retail, Aktuality MediaGuru

Na rozvoj e-commerce se chce v nadcházejících letech soustředit sportovní značka adidas.

Zdroj: adidas

Zdroj: adidas

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi adidas zavírá kamenné obchody a posiluje investice do digitálních aktivit. Jeho cílem je během příštích dvou let více než zdvojnásobit tržby z internetového prodeje, informoval list Financial Times.

„Naše webová stránka je nejdůležitějším obchodem, jaký na světě máme,“ citoval list generálního ředitele společnosti Kaspera Rørsteda.

Loni se tržby společnosti adidas z internetového prodeje zvýšily o 57 procent na téměř 1,6 miliardy eur (přes 40 miliard Kč). Do roku 2020 chce firma tyto tržby zvýšit na čtyři miliardy eur (více než 100 miliard Kč) ročně. Rørsted přitom plánuje jen letos investovat do rozvoje e-commerce 900 milionů eur, většina z toho půjde do logistiky, infrastruktury a skladů.

Po celém světě provozuje společnost zhruba 2 500 vlastních obchodů, dalších 13 tisíc funguje jako franšíza. „Časem budeme mít méně obchodů, ale zato budou lepší,“ uvedl podle listu Rørsted s tím, že cílem je vytvořit z prodejen místo, kde budou moci zákazníci zakusit komplexní zkušenost se značkou. „Před deseti lety táhly prodejny prodeje, do budoucna potáhnou značku,“ dodal.

Za první ucelený rok pod vedením Kaspera Rørsteda se obrat firmy loni zvýšil o 16 % na 21,2 miliard eur. Do roku 2020 chce prodeje zvýšit každoročně o 10 až 12 %.

 -čtk-, -stk-