CME: Výnosy z TV reklamy ve čtvrtletí vzrostly o 9 %

pondělí, 30. dubna 2018, 08:25 TV MediaGuru

Televizní skupina CME považuje výsledky za první čtvrtletí ve všech svých zemích za velmi dobré.

Christoph Mainusch, foto: TV Nova

Christoph Mainusch, foto: TV Nova

Společnost Central European Media Enterprises (CME), majitel tuzemské televizní stanice Nova, odhaduje růst výnosů z televizní reklamy za období prvního čtvrtletí 2018 ve všech zemích, ve kterých působí, na úrovni devíti procent. V konferenčním hovoru pro investory to sdělili generální ředitelé firmy Michael Del Nin a Christoph Mainusch.

Na českém trhu se CME podařilo zvýšit výnosy z televizní reklamy o 6 % ve srovnání s prvním čtvrtletím 2017 (nárůst v konstantních cenách, tj. při použití aktuálního kurzu i na loňské období). „Růst byl primárně tažen prodejem většího objemu GRPs. Zadavatelé přesunuli část investic na začátek roku díky zvýhodněným sezónním koeficientům. Investice byly také spojené se zimní olympiádou a s dřívějším obdobím Velikonoc,“ zdůvodnil Christoph Mainusch, který je zároveň generálním ředitelem TV Nova. Celkový objem výnosů televizní reklamy v prvním letošním čtvrtletí měl na českém trhu představovat 35,1 mil. USD (cca 740 mil. Kč).

Výnosy z předplatného a přenosových poplatků na českém trhu rostou rychleji než výnosy z reklamy (+21 %), jejich celkový objem je ale o dost nižší. V prvním čtvrtletí představoval 2,6 mil. USD (cca 55 mil. Kč).

Podobným tempem jako na českém trhu se v prvním čtvrtletí zvýšily i výnosy z televizní reklamy v Rumunsku (+6 %), o něco rychleji rostly na Slovensku (+7,5 %). Zde si televizní skupina Markíza připsala za první čtvrtletí celkový objem z televizní reklamy 16,1 mil. USD (cca 340 mil. Kč). Nejrychleji se pak výnosy z televizní reklamy zvýšily v Bulharsku, a to o téměř 17 % na 9,8 mil. USD.

-mav-