ČT koupila Babylon Berlín, Jméno růže či Ve jménu vlasti

pondělí, 16. dubna 2018, 12:20 TV MediaGuru

Na obrazovkách ČT se také mimo jiné objeví pokračování seriálu V pasti nebo seriál Mladý papež.

Ve jménu vlasti, foto: Česká televize

Ve jménu vlasti, foto: Česká televize

Seriály Babylon Berlín, Mladý papež, Jméno růže, tři řady dánského seriálu Dicte - kriminální reportérka, pokračování islandského thrilleru V pasti nebo sedmou řadu špionážního seriálu Ve jménu vlasti přiváží Česká televize z televizního festivalu v Cannes.

Pod dvěma novými seriály jsou podepsání celosvětově oceňovaní režiséři. Projekt Toma Tykwera Babylon Berlín ukazuje v kriminálním příběhu Berlín dvacátých let napříč ikonickými kabarety, černým trhem, uvolněnými mravy a imigrantskou mafií.

Kromě Tykwera se v roli seriálového režiséra představí i Paolo Sorrentino se svým fiktivním příběhem prvního amerického papeže Pia XIII., ztvárněného Judem Lawem v sérii nazvané Mladý papež (v originále The Young Pope).

Ve vysílání České televize se objeví také dva životopisy z produkce National Geographic. Desetidílný projekt Génius: Einstein s oscarovým hercem Geoffrey Rushem v hlavní roli přiblíží život člověka, pro kterého bylo tajemství kosmu pochopitelnější než lidé v jeho okolí. První díl, ve kterém si zahrála Klára Issová, se natáčel v Praze. V dramatické sérii Génius: Picasso pak Antonio Banderas odhalí nitro jednoho z nejkontroverznějších umělců 20. století.

Česká televize zakoupila také práva na seriál Jméno růže, který vzniká podle knižní předlohy Umberta Eca. Natáčet se začal letos v lednu. Jak už bylo zmíněno, ve vysílání se objeví i pokračování thrilleru V pasti (Trapped) či sedmá řada špionážního Ve jménu vlasti (Homeland).

„Z Cannes vezeme i sérii historických a přírodopisných snímků. Z produkce ARTE nabídneme patnáct hodin dokumentů, převážně profilů zajímavých osobností, kterými byli například malíř Paul Gauguin nebo spisovatelka Agatha Christie. Od ZDF jsme nakoupili šestadvacet hodin tvorby, včetně portrétu vojevůdce Alexandra Velikého či svůdníka Casanovy. Samozřejmě ale nezapomeneme ani na děti. Česká televize uzavřela smlouvu s firmou Disney na čtyři animované a dva sitcomové seriály, které nabídne ve vysílání Déčko,“ uvedl programový ředitel ČT Milan Fridrich.

Česká televize se mezinárodního veletrhu MIPTV 2018 účastnila také jako producent. „S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkaly druhé řady seriálů První republika a Labyrint, vánoční pohádka Nejlepší přítel, série Vzteklina a záznamy baletů Sólo pro nás dva, Sólo pro tři a Romeo a Julie, realizované na prknech Národního divadla,“ přiblížil obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek. Podle jeho slov byl zájem i o dětskou tvorbu ČT. Práva na seriál Arabela prodala ČT do Polska.

-mav-